Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Hubert Orzechowski
Hubert Orzechowski
|

Amazon inwestuje w Polsce. Magazynów może być dwa razy więcej

161
Podziel się:

Co najmniej dwa nowe magazyny Amazona powstaną w najbliższym czasie w Polsce – wynika z informacji money.pl

Amazon ma obecnie trzy centra w Polsce: we Wrocławiu, w Poznaniu i w Szczecinie-Kołbaskowie
Amazon ma obecnie trzy centra w Polsce: we Wrocławiu, w Poznaniu i w Szczecinie-Kołbaskowie (Amazon)

Co najmniej dwa nowe magazyny Amazona powstaną w najbliższym czasie w Polsce – wynika z informacji money.pl

Nowe zakłady amerykańskiego giganta miałyby powstać na Dolnym Śląsku oraz w Gliwicach. – Już od dłuższego czasu nasz magazyn dostaje mniej towaru. Może to oznaczać, że rozszerzenie działalności firmy wiązać się będę z mocniejszym wejściem na polski rynek – mówi nam osobablisko związana z jednym z istniejących magazynów Amazona w Polsce.

Jeśli chodzi o dolnośląską lokalizację, to według naszych ustaleń najprawdopodobniej chodzi o Chojnów pod Legnicą. Podobnie jak i w Gliwicach, teren przyszłej inwestycji znajduje się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Oznacza to, że Amazon może liczyć na liczne ulgi podatkowe.

Do tej pory amerykańska firma wprowadziła się do trzech miejsc w naszym kraju. Pierwsze znajduje się pod Wrocławiem. Jego otwarciu towarzyszyły kontrowersje. Decyzja o uruchomieniu przedstawicielstwa w Polsce zbiegła się bowiem z protestami w Niemczech, gdzie Amazon był obecny od lat. W Hesji, gdzie znajdowało się największe centrum logistyczne Amazona, strajkowało kilkuset pracowników, którzy domagali się podwyżek. Otwarcie polskiej placówki było postrzegane jako krok do przodu w stosunku do możliwych dalszych roszczeń pracowników w Niemczech.

Zobacz także: Inwazja robotów. Zobacz wrocławski poligon Amazona

Jeśli rzeczywiście otwarto by dwa nowe centra firmy na południu Polski, oznaczałoby to, że Amazon miałby już pięć placówek w naszym kraju. Oprócz wspomnianej pierwszej inwestycji pod Wrocławiem, Amerykanie otworzyli jeszcze magazyny w Poznaniu i wSzczecinie-Kołbaskowie. Ta ostatnia, najnowsza inwestycja, ma pochłonąć łącznie ponad 400 mln zł.

Amazon także na Podlasiu? "Coś jest na rzeczy"

To jednak nie koniec, bo głośno mówi się o tym, że możliwa jest jeszcze inna lokalizacja – pod Białymstokiem. O takiej ewentualności pisała w grudniu ubiegłego roku białostocka "Gazeta Wyborcza". Według dziennika zatrudnienie w podlaskim oddziale mogłoby znaleźć nawet tysiąc osób. Nasze źródło potwierdza, że faktycznie coś jest na rzeczy i Amazon jest zainteresowany Białymstokiem.

O komentarz do naszych informacji zwróciliśmy się do biura prasowego polskiego oddziału firmy. - Jesteśmy bardzo zadowoleni znaszej działalności w Polsce. W zeszłym roku na terenie całej Europy otworzyliśmy 15 centrów logistyki e-commerce. W tym roku również szukamy nowych lokalizacji pod inwestycje w całej Europie, w tym w Polsce – powiedziała Marzena Więckowska, rzecznik prasowy.

Na pytanie, czy ewentualne plany budowy nowych centrów Amazona w Polsce wiążą się z planami wejścia w Polski e-handel, Więckowska odpowiada, że już od 2016 r. strona Amazon.de, pierwotnie przeznaczona dla niemieckich użytkowników, ma polską wersję i umożliwia polskim klientom zakupy i obsługę w ich ojczystym języku.

Na dziś Amazon zainwestował w Polsce ponad trzy miliardy złotych. Zatrudnia u nas ponad dziewięć tysięcy osób.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(161)
Mario 8.8
5 lata temu
Nie rozumiem waszego negatywnego podejście , narzekania i stękania. Przecież nikt nie zmusza was by tam pracować prawda ? Idąc tam sami godzicie się na warunki takie jakie tam są. Zacznijcie myśleć ludzie , a nie narzekacie bo to nic nie zmieni i nic nie wnosi ;)
Opium
6 lat temu
Szkoda że ja prowadząc mały biznes nie mam żadnych ulg tylko dali je amerykańskiemu najbogatszemu człowiekowi świata i potem mi mówią że mam być patriota a sami nie są
w
6 lat temu
Amazon zatrudnia w Polsce 9000 niewolników
model
6 lat temu
Ja w Rzeszowie bez trudu wyciągam 5000 na rękę i pracuję tylko 8 godzin. Komu ten Amazon potrzebny?
Tomasz J.
6 lat temu
Polska to patologia ................ przy płacy min . 2100 brutto to ONI WIELKIE GOŚCIE ................... kpina zwolnienia podatkowe , bonusy do inwestycji itd. a na koniec praca dla Ukraińca za dopłaty od polskiego podatnika ...................................... A podobno koloni już nie ma :( to co my mamy jak to zwać
...
Następna strona