Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Amerykanie mają powody bać się o pracę

0
Podziel się:

W sierpniu miało przybyć 68 tys. nowych miejsc pracy. Zatrudnienie jednak się nie zwiększyło.

Amerykanie mają powody bać się o pracę
(eyecrave/iStockphoto)

Stopa bezrobocia w USA w sierpniu wyniosła 9,1 proc., wobec również 9,1 proc. w lipcu - podał amerykański Departament Pracy.

W sierpniu liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych pozostała bez zmian, podczas gdy w lipcu wzrosła o 85 tys., po korekcie.

Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła natomiast w sierpniu o 17 tys., podczas gdy w lipcu wzrosła o 156 tys., po korekcie.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się w sierpniu stopy bezrobocia w USA na poziomie 9,1 proc. oraz że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 68 tys., a w sektorze prywatnym wzrośnie o 95 tysięcy.

Czytaj w Money.pl o kondycji amerykańskiej gospodarki
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t38636.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/amerykanie;wierza;w;swoja;gospodarke;kupuja;akcje,38,0,901158.html) Amerykanie wierzą w swoją gospodarkę. Kupują akcje Według inwestorów zza Oceanu tamtejsza gospodarka nie jest w tak złej kondycji jak się powszechnie uważa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t36612.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/ameryce;grozi;szybki;nawrot;recesji,48,0,869936.html) Ameryce grozi szybki nawrót recesji? W czerwcu w gospodarce amerykańskiej przybyło zdecydowanie mniej miejsc pracy niż się spodziewano. To spotkało się z nerwową reakcją inwestorów na Wall Street.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t35380.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/komentarze_swiat/artykul/banki;w;usa;moga;miec;duze;klopoty,137,0,749961.html) Banki w USA mogą mieć duże kłopoty Sąd uznał, że dwa duże banki nie miały prawa eksmitować dłużników.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)