Notowania

amerykańskie sankcje
17.07.2014 09:26

Amerykańskie sankcje. Rogozin: wprowadzają nieuczciwą konkurencję.

Wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin powiedział agencji RIA-Nowosti, że nowe sankcje nałożone na największe rosyjskie firmy zbrojeniowe są bezprawne i wprowadzają nieuczciwą konkurencję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(A.Savin/wikimedia.org)

Nowe sankcje gospodarcze nałożone wczoraj przez USA na rosyjskie firmy i banki jeszcze bardziej skomplikują relacje rosyjsko-amerykańskie - powiedział wiceszef MSZ Rosji Siergiej Riabkow. Sankcje wprowadzono w reakcji na rolę Rosji w konflikcie na Ukrainie.

Zapowiedział, że w odpowiedzi Moskwa planuje podjęcie kroków, które będą - jak to ujął - _ bolesne _ dla Waszyngtonu. Riabkow wypowiedział się dla agencji Interfax.

Wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin powiedział agencji RIA-Nowosti, że _ nowe amerykańskie sankcje nałożone na największe rosyjskie firmy zbrojeniowe są bezprawne i wprowadzają nieuczciwą konkurencję _.

Z kolei dyrektor wykonawczy rosyjskiego banku VTB Andriej Kostin oświadczył w czwartek, że amerykańskie sankcje są nieodpowiednie. Przestrzegł przed potencjalnie niszczycielskimi konsekwencjami dla globalnego systemu finansowego. _ Oczywiście, że sankcje te są nieodpowiednie i oczywiście, że nie korespondują z duchem standardów prawnych i istniejących stosunków międzynarodowych, zwłaszcza w dziedzinie finansów i bankowości _ - powiedział agencji ITAR-TASS.

_ Uważam, że jeśli nie podejmiemy kroków, że powstrzymać takie jednostronne działania, możemy doświadczyć niszczycielskich konsekwencji dla globalnego systemu finansowego _ - podkreślił.

W reakcji na rolę Rosji w konflikcie na Ukrainie USA zaostrzyły wczoraj sankcje ekonomiczne wobec Moskwy, obejmujące koncern Rosnieft i własny bank Gazpromu, jak też inne duże banki oraz firmy energetyczne i zbrojeniowe. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, administracja prezydenta Baracka Obamy nie zdecydowała się jednak na wprowadzenia sankcji, które uderzyłyby w całą rosyjską gospodarkę.

W tym samym czasie przywódcy Unii Europejskiej zdecydowali na szczycie w Brukseli o rozszerzeniu sankcji wobec Rosji w związku z kryzysem na Ukrainie.

Na wieść o zachodnich sankcjach notowania na otwarciu moskiewskiej giełdy spadły o 3 proc.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: amerykańskie sankcje, sankcje, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz