Notowania

Andrzej Duda
14.03.2017 16:49

Duda chciałby, żeby Polska była w grupie G20

- Ja bym chciał, żeby za kilka lat taka kwestia, jak miejsce Polski w G20 była niedyskutowalna, była po prostu faktem - powiedział.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Chciałbym, by za kilka lat Polska była w gronie najlepiej rozwiniętych gospodarek świata, grupie G20 - mówił we wtorek podczas spotkania z przedstawicielami polskich innowacyjnych firm "Start-upy w Pałacu_edycjaB2B" prezydent Andrzej Duda.

Prezydent mówił, że nikt nie ma wątpliwości, że jesteśmy narodem ludzi inteligentnych, a wszędzie, gdzie Polacy się pojawią na świecie, tam dają sobie radę - często znakomicie. Według niego dlatego wielkim zadaniem rządzących polityków jest wykorzystanie tego potencjału tutaj w kraju, zanim on znajdzie się za granicą. Prezydent podkreślił, że trzeba jednak w Polsce stworzyć możliwości do rozwoju tego potencjału.

Mówił o roli start-upów i nakładów na badania i rozwój. - Jeżeli chcemy budować naszą własną innowacyjną gospodarkę, jeżeli chcemy w Polsce produkować w przyszłości produkty wysokoprzetworzone, takie które będą stawiały nas na wysokim poziomie krajów najbardziej rozwiniętych w świecie, to właśnie w te elementy musimy inwestować, a tym najważniejszym elementem jest tkanka ludzka - mówił prezydent.

Przypomniał, że jeden na dziesięć start-upów osiąga sukces, ale ta jedna dziesiąta decyduje, czy gospodarka jest gospodarką wysoko rozwiniętą, czy idzie do przodu, czy państwo należy do czołówki europejskiej i światowej.

- Ja bym chciał, żeby Polska w tej czołówce była, żeby za kilka lat choćby taka kwestia, jak miejsce Polski w G20 była niedyskutowalna, była po prostu faktem. By nie dyskutowano, czy Polska jest państwem spełniającym warunki przynależności do G20, czy też nie. Po prostu by była jednym z najlepiej gospodarczo rozwiniętych państwa na świecie - powiedział.

Tagi: Andrzej Duda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-03-2017

PaniXa mało być ,tak kolorowo-nawet chleb w moim sklepie zdrożał,jak to jest morawiecki?

14-03-2017

KamaDla was esbecy z wirtualnej:Prezydent Duda.

14-03-2017

waraCo nas obchodzi co ty bys chcial? Na szczescie takich nie chca w G-20. Nie przy tym rzadzie i ich gostku od nart.

Rozwiń komentarze (31)