Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Angela Merkel: Rosja narusza podstawowe zasady

0
Podziel się:

Niemiecka kanclerz, że złamanie zasady integralności terytorialnej jest poważnym naruszeniem powojennego porządku w Europie.

Angela Merkel: Rosja narusza podstawowe zasady
(World Economic Forum/CC/Flickr)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel po raz kolejny skrytykowała Rosję za naruszenie integralności terytorialnej Ukrainy. Niemiecka kanclerz nazwała to złamaniem podstawowych europejskich zasad. Jednocześnie opowiedziała się za kontynuowaniem dialogu z Rosją.

Przemawiając w Norymberdze podczas zjazdu bawarskiej partii CSU, Merkel mówiła, że jej rząd chce partnerskich relacji z Rosją. Zastrzegła jednak, że trzeba myśleć także o tym, iż podstawowe zasady współistnienia w Europie muszą być przestrzegane, a jedną z nich jest zasada integralności terytorialnej.

Merkel dodała, że złamanie tej zasady jest poważnym naruszeniem powojennego porządku w Europie.

Niemiecka kanclerz podkreślała jednak, że z Rosja trzeba rozmawiać. _ Rozmawiano w czasach zimnej wojny i także teraz trzeba rozmawiać, bo istnieje tylko dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu na Ukrainie, inne rozwiązania nie wchodzą grę _- mówiła. Merkel dodawała, że wobec wojen i kryzysów trzeba docenić, iż kraje Unii Europejskiej od lat żyją w pokoju i przyjaźni. Jak przekonywała, to powód do dumy.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)