Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
autostrady w polsce
18.09.2012 07:47

Autostardy w Polsce. Firmy dostaną połowę zapłaty

Pierwsi podwykonawcy autostrad otrzymają dziś zapewnienie wypłaty zaległych pieniędzy za wykonane prace.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Pierwsi podwykonawcy autostrad otrzymają dziś zapewnienie wypłaty zaległych pieniędzy za wykonane prace. To 6 firm pracujących dla Poldimu - upadłego wykonawcy autostrady A-4 między Krakowem a Rzeszowem. Na razie otrzymają 50 procent zaliczki.

Przedsiębiorcy jako pierwsi złożyli w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie komplet wymaganych dokumentów - mówi Iwona Mikrut, rzeczniczka oddziału GDDKiA.

Prawie 60 podwykonawców Poldimu chce odzyskać zaległych 8 milionów złotych. Na razie pozytywnie zweryfikowanych w krakowskim oddziale GDDKiA zostało 24 przedsiębiorców.

_ - Mamy w sumie złożone dokumenty od 59 firm, ale pozostali przedsiębiorcy poza tymi 24 muszą jeszcze uzupełnić dokumenty, nie są one kompletne. Najczęściej brakuje wypisu od syndyka masy upadłościowej _ - tłumaczy rzeczniczka.

POSŁUCHAJ IWONY MIKRUT:

źródło: IAR

Przedsiębiorcy w Krakowie mieli czas do piątku, aby złożyć wnioski i odpowiednie dokumenty o wypłacenie zaległych pieniędzy. Z szacunków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że podwykonawcy dotychczas zgłosili roszczenia na sumę 250 milionów złotych. Pomoc poszkodowanym przedsiębiorcom umożliwiła uchwalona na początku lata ustawa.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest wniosek o komisję śledczą. Są przeciw PO, PSL i SP sceptycznie odnoszą się do tej inicjatywy; SLD i RP nie mówią nie.
Cała prawda o przygotowaniach do Euro 2012 Stadiony już stoją, ale kibice nie wiedzą, czy do nich dojadą. Brak autostrad nie jest tu największym problemem.
Budowa autostrad stoi. Mają nowy pretekst Od ponad tygodnia nie można wylewać betonu na obiektach inżynieryjnych takich jak mosty, wiadukty i rozjazdy.
Tagi: autostrady w polsce, autostrady, budowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz