Notowania

banki w polsce
22.11.2012 15:09

Banki w Polsce. "Trzeba pomóc małym firmom rodzinnym"

To nie korporacje, a mniejsze firmy potrzebują pomocy w finansowaniu rozwoju - tak uważają Prezydent i bankowcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fatihhoca/iStockphoto)

Trzeba pomóc małym firmom rodzinnym - uważają Prezydent i bankowcy. Bronisław Komorowski rozmawiał z przedstawicielami sektora bankowego o dostępie do kredytów. * *Obie strony spotkania zgodziły się, że to nie korporacje, a mniejsze firmy potrzebują pomocy w finansowaniu rozwoju - mówi minister w kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński.

- _ Bardzo ważną kwestią jest problem wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw, dobrego zbudowania mechanizmu kredytów proeksportowych, jak również mechanizmów i poręczeń - szczególnie dla małych firm _ - wylicza minister.

Prezydencki minister przypomniał, że niedawno Komisja Nadzoru Finansowego przedstawiła propozycje zmian w prawie, które ułatwią dostęp do szybkich i bezpiecznych kredytów.

- _ Jest w tej chwili w trakcie konsultacji społecznych formuła modyfikacji rekomendacji "T". I ta formuła po przedyskutowaniu i przyjęciu przez KNF będzie miała wpływ na dostępność kredytów dla gospodarstw domowych _ - stwierdził.

Część szefów banków skarżyła się na malejące zainteresowanie udzielanymi przez nie kredytami. Są jednak i takie banki, które nie narzekają na brak chętnych na udzielane pożyczki.

Czytaj więcej w Money.pl
Debiut Alior Banku na giełdzie. Sprawdź, czy zarobisz Ruszają zapisy na akcje jednej z najszybciej rozwijających się instytucji finansowych w Polsce. Chce pozyskać 700 milionów złotych.
Na rynek wróciła normalność. Nie każdy musi dostać kredyt Prezes Nordea Bank Polska tłumaczy, dlaczego banki będą sięgać do kieszeni klientów.
Masz mieszkanie? Zapłacisz za obietnicę Tuska Zapomnij o ulgach podatkowych. Rząd musi pomóc teraz deweloperom.
Tagi: banki w polsce, bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz