Notowania

Beata Szydło deklaruje, że emerytury to priorytet rządu. "Rozmawiamy o tym, jak poprawić sytuację materialną emerytów"

Kwestie związane z emeryturami są priorytetem rządu - zadeklarowała w Bielsku Białej Beata Szydło. Wicepremier zapowiedziała strategię, która umożliwi realizację kolejnych programów prorodzinnych i prodemograficznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Pacewicz)
Zdaniem wicepremier Beaty Szydło kwestie emerytalne to priorytet rządu

- Na pewno tym wielkim wyzwaniem, priorytetem, są emerytury. Rozmawiamy o tym, jak poprawić sytuację materialną emerytów. Będziemy również zastanawiać się nad przyszłością tych, którzy w tej chwili jeszcze są na rynku pracy, ale kiedyś będą pobierali emerytury - co zrobić, żeby polski system emerytalny zabezpieczał warunki bytowe emerytów i jednocześnie był systemem, który będzie w stanie do poniesienia przez państwo - przekonywała w Bielsku-Białej wicepremier Beata Szydło, cytowana przez PAP.

Przypomniała o projekcie ustawy przewidującym specjalne emerytury dla matek, które wychowały co najmniej czworo dzieci. Wicepremier podkreśliła, że niedawno trafił on do konsultacji społecznych.

Zobacz: Emerytury. W niektórych przypadkach lepsza wypłata jednorazowa niż "groszowa" emerytura

Była premier podkreśliła, że wyzwaniem jest też sytuacja demograficzna. Zdradziła, że w Komitecie Społecznym Rady Ministrów, którego pracami kieruje, przygotowywana jest strategia, która ma umożliwić realizację kolejnych projektów prorodzinnych i prodemograficznych.

Szydło przekonywała też, że program 500+ zmienił podejście do rodziny i myślenia o rodzinie w Polsce. W jej ocenie rodzina stała się centrum polityki rządowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: polityka społeczna, Beata Szydło, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-08-2018

podatnik!O milionach dla współpracowników nie rozmawiała tylko dała !

27-08-2018

bbbbto klamczucha bezczelna kombinują jak tu kupić głosy emerytów mojego i tak nie kupis

27-08-2018

Lewicowiec z PolskiPo pierwsze nie oddała Pani pieniądze do SP; -po drugie co Pani robi ,lub udaje ,że robi ? -po trzecie trzeba mieć minimum przyzwoitości aby … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (75)