Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Emerytury dla matek z czwórką dzieci. Rafalska zapewnia, że są na to pieniądze

713
Podziel się:

Elżbieta Rafalska zapewnia, że są pieniądze na emerytury dla matek z minimum czwórką dzieci. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej poinformowała na Twitterze, że środki na ten cel zabezpieczone są w przyszłorocznym budżecie.

Nad programem "Mama Plus" pracowały m.in. minister Elżbieta Rafalska i wicepremier Beata Szydło
Nad programem "Mama Plus" pracowały m.in. minister Elżbieta Rafalska i wicepremier Beata Szydło (STANISLAW KOWALCZUK)

Rafalska w twitterowym wpisie zapewniła o zabezpieczeniu finansowania programu "Mama Plus". Podkreśliła także wkład wicepremier Beaty Szydło w jego przygotowanie.

Program przewiduje, że kobiety, które mają przynajmniej czwórkę dzieci, dostaną tysiąc złotych emerytury. Nawet jeśli nie pracowały.

Świadczenie mają uzyskać kobiety, które nigdy nie pracowały, a także te, które pracowały zbyt krótko, aby wypracować kapitał do emerytury minimalnej.

Według wcześniejszych zapowiedzi wicepremier Szydło, projekt zawiera rozwiązania zarówno dla kobiet, które już urodziły czwórkę, jak i tych które dopiero będą rodzić dzieci. Dla tych, które są już na emeryturze, ale jest ona niższa niż tysiąc złotych, przewidziano podwyżkę.

Wicepremier zapowiadała także, że program "Mama Plus" ma obowiązywać od 2019 roku. Słowa minister Rafalskiej o zabezpieczeniu pieniędzy na ten cel w przyszłorocznym budżecie, potwierdzają te informacje.

Zobacz także: Zobacz: Ekspert spodziewa się nowych programów "plus". "To kwestia wyniku wyborów"

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska w programie "Money. To sie liczy" oceniała, że pomysł będzie kosztował budżet Zakładu kilkaset milionów złotych rocznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

emerytury
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(713)
Powinno też b...
6 lat temu
Przecież opieka nad niepełnosprawnymi to poświęcenie i odpowiedzialność do końca życia. Ten projekt powinien w związku z tym też dotyczyć matek z dziećmi niepełnosprawnymi.
Gosia
6 lat temu
Co za głupi pomysł, dlaczego działa to 40 lat wstecz? Moja mama urodziła dwoje dzieci, cały czas pracowała i po 40 latach pracy ma 2tyś emerytury. Z kolei moja teściowa urodziła 4dzieci pracowała kilka lat, po mimo tego że mogła iść do pracy jak dzieci podrosły. Przespała pół życia, narzekała jaka to biedna jest. Dostała 500 zł emerytury za swoje lata pracy to to jest ok! Jej wypracowana emerytura! Skąd ten pomysł. Ludzie mają piątkę dzieci i pracują. Było iść do pracy i wypracować sobie emeryturę. Gdzie ta sprawiedliwość?
Tyle w temaci...
6 lat temu
Sorry, ale nawet mając czworo dzieci można bez problemu przepracowac przynajmniej 20 lat. I to omijając żłobki i przedszkola, czego dowodem jest wiele wypowiadajacych się tu normalnych matek. A korzystając ze żłobka i przedszkoli czworo dzieci to max 8 lat na urlopach ( okres ciąży plus macierzyński) czyli spokojnie można wypracować emeryturę
Ela z Koszali...
6 lat temu
W takim razie proszę mojej mamie którą wychowała 4 dzieci i ciężko pracowała zawodowo podwyższyć emeryturę o 1000 zł i wszystkim podobnym kobietom
Matka
6 lat temu
Ten program mama plus powinien być jako pomoc a nie jako zachęta do posiadania tak licznego potomstwa .
...
Następna strona