Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Beata Szydło otworzyła nieukończoną inwestycję. Internauci są bezlitośni

459
Podziel się

To, co nie udało się przez niespełna 30 lat, udało się w niespełna dwa lata gdy rządzi PiS - mówiła na otwarciu zapory w Świnnej Porębie (woj. małopolskie) premier Szydło. Lokalni wójtowie twierdzą jednak, że do ukończenia inwestycji jeszcze sporo brakuje.

Beata Szydło otworzyła nieukończoną inwestycję. Internauci są bezlitośni
(JAN BIELECKI/East News)
bDZhRkfF

To jednak nie koniec absurdów. Zaporę otwierano już bowiem przed wyborami w 2015 r. przez działaczy związanych z PO i PSL.

30 lat minęło, a zapora w Świnnej Porębie wciąż nie gotowa. Nie przeszkodziło to jednak, aby w środę 26 lipca uroczyście otworzyła ją premier Beata Szydło. Wydarzenie transmitowała m.in. stacja TVP Info. - To, co nie udało się przez niespełna 30 lat, udało się w niespełna dwa lata gdy rządzi PiS - mówiła.

Zobacz także: Zobacz także: Jak sprawdzić dewelopera przed podpisaniem umowy?
bDZhRkfH

Internauci szybko wytknęli jednak, że jeśli premier Szydło chodziło o otwieranie nieukończonej zapory, to się spóźniła. Inwestycję otwierano już w październiku 2015 r. Termin tuż przed wyborami był w tym wypadku zapewne zupełnie przypadkowy. Podczas uroczystego przecięcia wstęgi przemawiała m.in. wiceminister środowiska oraz kandydatka do Sejmu z list PO Dorota Niedziela, wojewoda Małopolski Jerzy Miller czy przedstawiciele Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie - informował portal wadowiceonline.pl. W tym samym czasie kandydaci Kukiz'15 pytali o pieniądze na dokończenie budowy.

Samorządowcy wściekli, internauci kpią

Teraz, gdy premier Szydło po raz kolejny otworzyła inwestycję, wójtowie lokalnych gmin twierdzą, że wciąż potrzeba jeszcze wiele pieniędzy, by zaporę dokończyć. W lokalnych mediach możemy przeczytać, że samorządowcy otwarciem są oburzeni, a dowiedzieli się o nim zaledwie kilkanaście godzin wcześniej. Twierdzą, że będzie konieczne nawet spuszczenie wody, by zabezpieczyć osuwiska. Podkreślają ponadto, że nie działa jeszcze elektrownia.

Tymczasem internauci bez litości komentują całą sytuację. Zapowiadają kolejne otwarcia w wykonaniu premier Szydło. Na liście jest osada w Biskupinie i zamek w Malborku. Obrywa się także działaczom PO i PSL, którzy byli obecni na poprzednim otwarciu.

bDZhRkfN

Huczne otwarcie części zbiornika /korona zapory / w 2015 roku tuż przed wyborami jest większym kłamstwem. pic.twitter.com/u3xeDMaweA

-- Rocky Balboa (@RockyBa11270888) 26 lipca 2017

bDZhRkfO

Ministerstwo Środowiska odpowiada

Głos w sprawie zapory zabrało w czwartek Ministerstwo Środowiska. Podkreśla, że "obiekty budowlane zbiornika wodnego Świnna Poręba zostały ukończone i dopuszczone do użytkowania, o czym świadczą protokoły ich odbioru".

Resort wyjaśnia, że "na wykonanie tych prac poprzedni rząd nie zapewnił środków, co przesunęło w czasie ukończenie inwestycji"

bDZhRkgi
wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
KOMENTARZE
(459)
Wp
4 lata temu
Śmierdzi pełowskimi fekałem
obserwator
4 lata temu
Nie tylko BEATA. DONEK TEŻ DAŁ SIĘ NABRAĆ!!!!
x5
4 lata temu
Ciekawy jestem kiedy nasza pani premier Kochana będzie oddawała ukończenie budowy Pałacu Kultury
bDZhRkgj
iza
4 lata temu
nie daj boze aby do wałdzy doszło po i cała banda ale----rzeczywiscie przestancie sobie przypisywac zasługi we wszystkim i jako tylko wasze---TA CAŁA CHWAŁA NALEZY SIE INZYNIEROM I WYKONAWCOM -ROBOTNIKOM NA KAZDYM SZCZEBLU!-TO DZIEKI NIM W TYM KRAJU MIMO RZADOWCYH GŁUPOT ,WSZYSTKO DZIAŁA..to dzieki nim jeszcze nie padlismy calkiem na kolana...to dotyczy kazdej władzy i ugrupowania rzadzacego od wielu lat----okradaliscie ile sie da..złe inwestycje,błedne decyzje--były i sa! to tylko dzieki tym wszystkim robolom i majstrom kreci sie powoli do przodu...wasze zasługi to spowalnianie i to,ze do inwestycji całe spoleczenstwo musi dokładac jeszcze wiele lat--zanim one zaczna na siebie zarabiac! utrzymanie tego -idzie z narodu pieniedzy i zył! nie z waszej niekompetencji i maronrtastwa i poprzednikow niekompetencji i złodziejstwa....bo taka jest roznica miedzy poprzednia a obecna władza
tekla
4 lata temu
czy ta pani nic nie rozumie cały czas przypisuje sobie osiągnięcia Wstyd mi -a jaka zadowolona Mysli że naród taki ciemny i nic nie rozumie
...
Następna strona