Notowania

Beata Szydło otworzyła nieukończoną inwestycję. Internauci są bezlitośni

To, co nie udało się przez niespełna 30 lat, udało się w niespełna dwa lata gdy rządzi PiS - mówiła na otwarciu zapory w Świnnej Porębie (woj. małopolskie) premier Szydło. Lokalni wójtowie twierdzą jednak, że do ukończenia inwestycji jeszcze sporo brakuje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JAN BIELECKI/East News)

To jednak nie koniec absurdów. Zaporę otwierano już bowiem przed wyborami w 2015 r. przez działaczy związanych z PO i PSL.

30 lat minęło, a zapora w Świnnej Porębie wciąż nie gotowa. Nie przeszkodziło to jednak, aby w środę 26 lipca uroczyście otworzyła ją premier Beata Szydło. Wydarzenie transmitowała m.in. stacja TVP Info. - To, co nie udało się przez niespełna 30 lat, udało się w niespełna dwa lata gdy rządzi PiS - mówiła.

Zobacz także: Jak sprawdzić dewelopera przed podpisaniem umowy?

Internauci szybko wytknęli jednak, że jeśli premier Szydło chodziło o otwieranie nieukończonej zapory, to się spóźniła. Inwestycję otwierano już w październiku 2015 r. Termin tuż przed wyborami był w tym wypadku zapewne zupełnie przypadkowy. Podczas uroczystego przecięcia wstęgi przemawiała m.in. wiceminister środowiska oraz kandydatka do Sejmu z list PO Dorota Niedziela, wojewoda Małopolski Jerzy Miller czy przedstawiciele Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie - informował portal wadowiceonline.pl. W tym samym czasie kandydaci Kukiz'15 pytali o pieniądze na dokończenie budowy.

Samorządowcy wściekli, internauci kpią

Teraz, gdy premier Szydło po raz kolejny otworzyła inwestycję, wójtowie lokalnych gmin twierdzą, że wciąż potrzeba jeszcze wiele pieniędzy, by zaporę dokończyć. W lokalnych mediach możemy przeczytać, że samorządowcy otwarciem są oburzeni, a dowiedzieli się o nim zaledwie kilkanaście godzin wcześniej. Twierdzą, że będzie konieczne nawet spuszczenie wody, by zabezpieczyć osuwiska. Podkreślają ponadto, że nie działa jeszcze elektrownia.

Tymczasem internauci bez litości komentują całą sytuację. Zapowiadają kolejne otwarcia w wykonaniu premier Szydło. Na liście jest osada w Biskupinie i zamek w Malborku. Obrywa się także działaczom PO i PSL, którzy byli obecni na poprzednim otwarciu.

Huczne otwarcie części zbiornika /korona zapory / w 2015 roku tuż przed wyborami jest większym kłamstwem. [ pic.twitter.com/u3xeDMaweA ]( https://t.co/u3xeDMaweA )
-- Rocky Balboa (@RockyBa11270888) [ 26 lipca 2017 ]( https://twitter.com/RockyBa11270888/status/890170968114683906 )
**Ministerstwo Środowiska odpowiada**
Głos w sprawie zapory zabrało w czwartek Ministerstwo Środowiska. Podkreśla, że "obiekty budowlane zbiornika wodnego Świnna Poręba zostały ukończone i dopuszczone do użytkowania, o czym świadczą protokoły ich odbioru".
Resort wyjaśnia, że "na wykonanie tych prac poprzedni rząd nie zapewnił środków, co przesunęło w czasie ukończenie inwestycji"
Tagi: Beata Szydło, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-07-2017

A ŁYZKA NA TO-NIEMOŻLIWEEEEPODOBNO PREMIER BEDZIETERAZ JEŻDZIĆ PO POLSCE OTWIERAĆ.... ZAKŁADY KARNE BY NIEWINNI PRZESTĘPCY, RECYDYWIŚĆI MOGLI SPOKOJNIE WYJŚĆ I ZROBIŁO … Czytaj całość

27-07-2017

konoterJak taka premier Szydło sie nie wstydzi kłamać w żywe oczy a potem oglądać sie w lustrze, niebywałe

28-07-2017

niejawny pisowiecniech ŻYJE PIS I PANI PREMIER SZYDŁO!!!! NIECH ŻYJE PAN KACZYŃSKI !!! LEWICA DO ROWU !!!!!

Rozwiń komentarze (459)