Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Benzyna za ponad 5 zł. PSL ma pomysł

0
Podziel się:

Marek Sawicki uważa, że warto wrócić do pomysłu ruchomej akcyzy.

Benzyna za ponad 5 zł. PSL ma pomysł
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Marek Sawicki uważa, że w sytuacji ceny benzyny powyżej 5 złotych za litr, warto wrócić do pomysłu ruchomej akcyzy.

Minister rolnictwa, który był gościem radiowej Trójki powiedział, że ruchoma akcyza zapewniłaby stały, równy dopływ pieniędzy do budżetu. _ - Jeśli jest wyższa cena paliw na rynkach światowych, to wtedy akcyza powinna być trochę niższa, bo wtedy wpływy do budżetu będą podobne _ - powiedział.

Sawicki nie wykluczył, że ta propozycja zostanie poruszona na posiedzeniu rządu. Przyznał jednak, że jest to w gestii ministra gospodarki Waldemara Pawlaka.

Minister rolnictwa powiedział, że należy podjąć temat wyrównania dopłat bezpośrednich dla rolników w Unii. Szef resortu rolnictwa powiedział, że podczas _ Zielonego Tygodnia _ w Berlinie podkreślał, że Polska oczekuje wyrównania poziomów płatności, uproszenia i przeniesienia ciężarów finansowania wspólnej polityki rolnej z płacenia za gotowość produkcyjną. Wspólna polityka rolna powinna iść w kierunku rozwoju, innowacji i budowy konkurencyjnego rolnictwa wobec rolnictwa światowego.

Sawicki powiedział, że nie ma problemu eksportu polskich jabłek do Rosji. Utrudnienia mają związek nie z jakością tych produktów tylko z pozwoleniami na transport. Chodzi o trwające ciągle negocjacje między przewoźnikami obu krajów. Marek Sawicki powiedział, że ma zapewnienie od ministra infrastruktury, że nie powinno być problemów z przewożeniem produktów żywnościowych.

Czytaj w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)