Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie w USA spada. To był dobry rok

0
Podziel się:

W grudniu w Stanach Zjednoczonych stworzono 252 tysiące miejsc pracy, czyli o jedną piątą więcej niż spodziewali się analitycy.

Bezrobocie w USA spada. To był dobry rok
(Miłosz poloch / Reporter)

W Stanach Zjednoczonych rok 2014 był najlepszy od 15 lat pod względem zatrudnień nowych pracowników. Za Oceanem właśnie opublikowano dane za ostatnie 12 miesięcy. Stopa bezrobocia jest zaś najmniejsza od 6 lat.

Bezrobocie w USA spadło do pięciu i sześć dziesiątych procent. W grudniu w Stanach Zjednoczonych stworzono 252 tysiące miejsc pracy - o jedną piątą więcej niż spodziewali się analitycy. Zdaniem amerykańskich ekonomistów gospodarka w kolejnych 12 miesiącach będzie tylko umacniać, a jest to dobrym znakiem dla całej światowej ekonomii.

Gorzej jest niestety pod względem zarobków. Amerykanie w grudniu w ramach godzinowej stawki zarobili średnio pięć centów mniej, choć ich pobory nieznacznie zwiększyły się w porównaniu ze styczniem 2014 roku.

FED z kolei informuje, że obecny trend wskazuje na to, że niedługo podniesione zostaną stopy procentowe, które od kilku lat i tak są na rekordowo niskim poziomie.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)