Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kredyty hipoteczne
24.08.2012 19:05

BIK. Banki nie przesyłają na czas informacji o spłacie

Problem dotyczy nie tylko dużych banków, ale także niewielkich instytucji finansowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MichaelDeLeon/iStockphoto)

*Banki nie przesyłają na czas informacji o spłaconych kredytach do BIK - Biura Informacji Kredytowej. Do Generalnego Inspektora Ochrony danych Osobowych napływa coraz więcej skarg od klientów, którzy nie mogą wziąć kolejnej pożyczki lub dokonać zakupu na raty, bo figurują w BIK jako dłużnicy. *

Generalny Inspektor Ochrony danych Osobowych Wojciech Rafał Wiewiórowski powiedział, że prawo dobrze reguluje te kwestie, ale nie jest przestrzegane. Jak zaznacza GIODO - problem dotyczy nie tylko dużych banków, ale także niewielkich instytucji finansowych.

Wojciech Rafał Wiewiórowski powiedział, ze Biuro Informacji Kredytowej w ostatnim czasie dołożyło ogromnych starań, aby poprawić jakość wpisów i znacznie udoskonaliło sposób przechowywania w przetwarzania danych dotyczących klientów. Natomiast zastrzeżenia dotyczą przede wszystkim działań sektora bankowego w tej kwestii.

Czytaj więcej o problemach kredytobiorców w Money.pl
Czyszczenie historii w BIK to chwyt marketingowy Czyszczenie historii w Biurze Informacji Kredytowej - kuszą reklamy. Agresywny marketing ma się nijak do skuteczności takich ofert.
Jednak będzie łatwiej o kredyt na mieszkanie? Banki do tej pory przykręcały śrubę, teraz zdaniem ekspertów, czeka nas....
Cała Unia żyje na kredyt. Najbardziej zadłużeni... Łącznie mieszkańcy Unii Europejskiej są winni bankom z tytułu kredytów na nieruchomości 5,75 bln euro.
Tagi: kredyty hipoteczne, bik, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, IAR, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz