Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spotkanie Morawieckiego i Solorza. Biznesmen osobiście nadzorował prace nad filmem "Niepodległość"

1286
Podziel się:

Tajemnicze spotkanie premiera Morawieckiego z miliarderem Solorzem-Żakiem dotyczyło tylko i wyłącznie filmu "Niepodległość" - przekonuje rzecznik Telewizji Polsat. Plus Bank zaprzecza, by miał plany przejęcia Getin Banku.

Spotkanie Zygmunta Solorza-Żaka z premierem Morawieckim wzbudziło wiele pytań.
Spotkanie Zygmunta Solorza-Żaka z premierem Morawieckim wzbudziło wiele pytań. (Tomasz Stańczak/ Agencja Gazeta)

Dziennikarze tygodnika "Newsweek" ustalili, że na kilka dni przed tym, jak "Gazeta Wyborcza" napisała o propozycji korupcyjnej, którą ówczesny szef KNF złożył bankierowi Leszkowi Czarneckiemu, doszło do tajemniczego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z miliarderem Zygmuntem Solorzem-Żakiem na terenie Świątyni Opatrzności Bożej.

- Premier Mateusz Morawiecki i Zygmunt Solorz-Żak nie poruszali żadnych podejrzanych tematów, a ich rozmowa dotyczyła obchodów rocznicy odzyskania niepodległości - przekonywała w rozmowie z money.pl rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

Tę wersję potwierdził Jakub Kłoczewski z Plus Banku. Wskazuje, że Zygmunt Solorz-Żak pełnił osobisty nadzór nad filmem "Niepodległość", który miał uroczystą premierę w Operze Narodowej w Warszawie.

- Tematem rozmowy było podsumowanie prac związanych z produkcją filmu "Niepodległość" - przekonuje Kłoczewski. Jak tłumaczy, w głównej mierze koszty i prace nad nim były prowadzone i finansowane przez Telewizję Polsat. - Nadzór nad projektem prowadził osobiście pan Zygmunt Solorz-Żak - zdradza Kłoczewski.

Zobacz także: Zobacz także: Piotr Gliński o filmie "Niepodległość". Premiera wyjątkowego filmu o Polsce

Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat, dodał, że zaangażowanie w produkcję filmu na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości było osobistą inicjatywą biznesmena.

- Intencją Zygmunta Solorza było również wpisanie filmu w oficjalną część obchodów. Zygmunt Solorz i Telewizja Polsat byli zaangażowani w powstanie filmu od niemal dwóch lat - podkreśla Matwiejczuk.

Rzecznik Telewizji Polsat jednocześnie zaprzecza, by w trakcie rozmowy z premierem były poruszane kwestie związane z jakimikolwiek bankami. "Nie było w ogóle tego typu tematu".

Plus Bank dodaje, że nigdy nie było planów przejęcie Getin Noble Banku, co sugerują media. Tłumaczy, że bank koncentruje się wyłącznie na organicznym rozwoju działalności operacyjnej.

Getin sprawy ewentualnego przejęcia nie komentuje. Analitycy rynkowi wskazują, że taki scenariusz należy traktować jak fantastykę finansową.

Damian Słomski, Mateusz Ratajczak

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1286)
pi
3 lata temu
Na terenie Świątyni Opatrzności Bożej spotykają się dla biznesu... a społeczeństwo myśli, że to miejsce kultu.
Cześć i chwał...
3 lata temu
Jakieś podejrzane dile w kościele robią? W Domu Pańskim? To miejsce modlitwy! Nie potrafią uszanować. Wszak wieszcz nawoływał , , świętości nie szargać , bo trza by święte były''
Mk 28
3 lata temu
Świątynia to dobre miejsce dla najwnych
Rex
3 lata temu
Dla mnie kościół to nie ten sam co kiedyś, teraz to sie nazywa sekta ,która w imieniu wiary wyciąga duże pieniądze od naiwnych a największym złodziejem jest Rydzyk.
Cuisy
3 lata temu
Może można takie banialuki o filmie przedstawiać koniowi....?
...
Następna strona