Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agata Kalińska
Agata Kalińska
|

LOT odbiera Boeinga 737 MAX8. Jako pierwsza linia w naszej części Europy

57
Podziel się:

W sobotę LOT odbierze pierwszego Boeinga 737 MAX8. Samolot przyleci do Warszawy z fabryki Boeinga w Rentom. Do maja 2019 r. przewoźnik otrzyma sześć takich maszyn.

LOT będzie pierwszą linią lotniczą w regionie i jedną z pierwszych na świecie, które mogą pochwalić się tą maszyną
LOT będzie pierwszą linią lotniczą w regionie i jedną z pierwszych na świecie, które mogą pochwalić się tą maszyną (Wojciech Strozyk/Reporter)

Boeingi 737 MAX 8 w barwach LOT-u są wyposażone w 186 foteli w konfiguracji po trzy w każdym z dwóch rzędów. Przewoźnik chwali się, że to najnowocześniejsze wąskokadłubowe samoloty świata. Mają latać głównie na trasach europejskich. Ten konkretnie samolot ma latać na trasie Warszawa-Londyn.

W najbliższych tygodniach do Polski przyleci następny boeing, a kolejne trzy w przyszłym roku.

Zobacz także: Zobacz też: Lotnisko Chopina od środka

Nieco ponad rok temu, kiedy przewoźnik ogłaszał, że w jego flocie będą latać te boeingi, prezes spółki Rafał Milczarski mówił, że to wielka chwila w historii LOT-u. - Będziemy jedną z pierwszych linii lotniczych, które będą te samoloty eksploatować – mówił Milczarski.

LOT szacuje, że oszczędności na eksploatacji nowych maszyn w stosunku do tych samolotów, których używa obecnie, wyniosą mniej więcej na 1-1,5 mln dolarów rocznie. Nowe samoloty nie mają wprost zastąpić starszych maszyn, tylko rozszerzyć flotę.

Nowe maszyny mają większą średnicę silników niż starsze modele 737, przez co spalają mniej paliwa. Mają też lżejszą konstrukcję, co przełoży się na niższe opłaty nawigacyjne i portowe. Emitują mniej dwutlenku węgla i robią mniej hałasu. – Coraz większa liczba lotnisk uzależnia wysokość opłat lotniskowych od emitowanego hałasu – mówił Milczarski.

- No na pokładzie wreszcie znajduje się porządny ekspres do kawy – dodał.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(57)
wolny38
7 lat temu
A niemiaszki chciały przejąć polskiego narodowego przewoznika przez ambergoldową wydmuszkę. I jeszcze ktoś chce głosować na szemrane towarzystwo z POZSL. Porażka.
kris
7 lat temu
Rafał Milczarski, prezes LOT-u, powiedział, że nie uda się zrealizować tych założeń bez nowego, centralnego lotniska. "Okęcie powinno zostać zamknięte wiec nie m sie z czego cieszyc.....i prezes nic nie zdzialal.kupuje samoloty a zamykaja lotnisko
olo główny
7 lat temu
Normalnie niewiarygodne , a za lewaków się nie dało.
Szrek
7 lat temu
Jak POmazańce nie kradna to LOT sobie radzi.
weeeerrrrr
7 lat temu
wielki sukces !!! na miarę prezesa !!
...
Następna strona