Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
10.12.2015 09:58

Branża turystyczna w Rosji. Firmy oferujące wycieczki zagraniczne padają jedna po drugiej

Na rosyjskim rynku działa obecnie o 70 proc. mniej biur podróży, które w swojej ofercie mają zagraniczne wycieczki - podaje agencja TASS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jürg Vollmer/Flickr)

Agencja TASS powołuje się na słowa Dmitrija Gorina, wicedyrektora Stowarzyszenia Operatorów Turystycznych Rosji. Z wypowiedzi Gorina dla mediów wynika, że przed wybuchem kryzysu w Rosji działało 2050 biur podróży zajmujących się sprzedażą i organizacją zagranicznych wycieczek. Obecnie takich firm jest zaledwie 650.

Rosyjski przemysł turystyczny ucierpiał w wyniku spadku popytu na zagraniczne podróże. Recesja i silna przecena rubla w stosunku do zachodnich walut sprawiły, że dla większości Rosjan taka forma wypoczynku stała się luksusem, z którego rezygnują w imię oszczędności.

Miary nieszczęść biur podróży dopełniła wielka polityka. W listopadzie, po katastrofie rosyjskiego samolotu pasażerskiego na Synaju (na skutek zamachu terrorystycznego), Władimir Putin wydał dekret zawieszający wszystkie połączenia lotnicze z Egiptem. Niedługo potem, 1 grudnia, w życie wszedł zakaz lotów czarterowych między Rosją a Turcją. Była to reakcja Kremla na zestrzelenie rosyjskiego samolotu wojskowego SU-24 przez tureckie siły powietrzne.

Zdaniem Dmitrija Gorina, kryzys w branży będzie się pogłębiać.

- W najlepszym wypadku w 2016 r. na rynku pozostanie 500 biur podróży, w najgorszym - 300 - powiedział wicedyrektor Stowarzyszenia Operatorów Turystycznych Rosji.

Zobacz także:

Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-02-2020

zimekco to za badziew z przed 5 lat????

Rozwiń komentarze (1)