Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Brexit. Andrzej Duda: zrobimy wszystko, aby prawa Polaków na Wyspach nie zostały uszczuplone

29
Podziel się:

- Wierzę w to, że rząd brytyjski widzi wkład, który Polacy wnoszą w rozwój Wysp Brytyjskich, zarówno pod względem gospodarczym, jak i społecznym - powiedział prezydent w piątek na konferencji prasowej w Krakowie.

Brexit. Andrzej Duda: zrobimy wszystko, aby prawa Polaków na Wyspach nie zostały uszczuplone
(PAP/Stanisław Rozpędzik)

Będziemy czynili wszystko, aby prawa Polaków w Wielkiej Brytanii nie zostały uszczuplone - zadeklarował w piątek prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, wynik referendum w Wielkiej Brytanii jest wyzwaniem i stawia pytanie, jak dalej prowadzić sprawy zjednoczonej Europy.

- Wierzę w to, że rząd brytyjski widzi wkład, który Polacy wnoszą w rozwój Wysp Brytyjskich, zarówno pod względem gospodarczym, jak i społecznym. Będziemy czynili wszystko, aby ich prawa nie zostały uszczuplone - powiedział prezydent w piątek na konferencji prasowej w Krakowie.

Jak dodał, wynik referendum to demokratyczny wybór brytyjskiego społeczeństwa, który szanujemy. - Teraz Unia Europejska ma dla siebie bardzo ważne zadanie, co zrobić, żeby następnych takich sytuacji nie było, żeby następne społeczeństwa nie decydowały o opuszczeniu Unii - powiedział prezydent.

- Ten wynik referendum jest wyzwaniem, stawia wielkie pytanie, jak dalej prowadzić sprawy zjednoczonej Europy - podkreślił Duda.

- Będziemy chcieli utrzymać jak najbardziej ścisłe związki z Wielką Brytanią w zakresie współpracy gospodarczej, wojskowej i politycznej - oświadczył też prezydent Duda.

- Nie mam żadnych wątpliwości, że społeczeństwo brytyjskie, Brytyjczycy - byli, są i będą naszymi przyjaciółmi. Należymy do tego samego kręgu kulturowego i nie mam żadnych wątpliwości, że w tym względzie, w tej kwestii zawsze jesteśmy jedną Europą - powiedział.

- Będziemy chcieli utrzymać jak najbardziej ścisłe związki z Wielką Brytanią i w zakresie współpracy gospodarczej, i w zakresie współpracy wojskowej, i w zakresie współpracy politycznej - podkreślił.

Prezydent przekonywał, że wynik referendum nie zmieni tego, że z Wielką Brytanią i Polskę łączą więzi historyczne.

Duda zapowiedział też, że Polska będzie rozmawiać z rządem brytyjskim o sytuacji rodaków, którzy mieszkają, pracują lub studiują na Wyspach. - Jesteśmy w stałym kontakcie z panią premier, na pewno będziemy odbywali niejedne konsultacje w tym zakresie. Będziemy rozmawiali z rządem brytyjskim, który - jestem przekonany - widzi wkład Polaków w rozwój - zaznaczył.

wydarzenie
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(29)
konop
7 lat temu
Czas temu mowil o powrocie do kraju .Teraz walczy o poozostanie.
103545
8 lat temu
Kabaret Duda jeszcze grywa? Program żenujący. Alle jaja.
Janek
8 lat temu
Anglicy będą płacić odszkodowania Polakom.
ZK590
8 lat temu
szkoda, że Polacy muszą wyjeżdżać z polski, żeby szanowano ich prawa.
wee-wil
8 lat temu
"homilie,, dudy pod tania publiczke wyznawcow nie maja zadnego znaczenia w cywilizowanym swiecie-ot jak zwykle czcze przechwalki ministranta lamiacego prawo w kraju.
...
Następna strona