Notowania

Budowa A1. Umowa na kolejny odcinek podpisana

GDDKiA podpisała kontrakt realizację odcinka A1 od radomska do granicy z województwem śląskim. To jeden z pięciu brakujących odcinków tej drogi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Michałowski)
Wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz, posłanka Anna Milczanowska i poseł Waldemar Buda podczas podpisania umowy na budowę odcinka "D" autostrady A1

GDDKiA podpisała kontrakt na realizację odcinka A1 od węzła Radomsko do granicy z województwem śląskim. To jeden z pięciu brakujących odcinków tej drogi.

Na budowę dwóch innych umowy podpisano jeszcze w lipcu 2018 r. Jeszcze inne dwa, od węzła Częstochowa Północ do Pyrzowic, są w trakcie konstrukcji.

Odcinek Radomsko-śląskie ma zaledwie siedem kilometrów długości. Tym samym to najkrótszy etap budowy autostrady.

- Powstanie trasa, która połączy polskie wybrzeże, polskie porty z południem Europy. To kluczowa inwestycja, kręgosłup drogowy Polski – powiedział podczas uroczystości podpisania umowy wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz.

Zastanawiasz się, dlaczego polskie budowy dróg stoją w weekend? Ekspert wyjaśnia

Budową tego fragmentu A1 zajmie się firma Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR z Zawiercia. Jej koszt ma zamknąć się w ok. 338,2 mln zł. Na budowę ma 32 miesiące plus przerwy na czas zimy (od 15 grudnia do 15 marca).

GGDKiA

Powierzchnia autostrady będzie betonowa. Bez większych remontów ma służyć 30-40 lat.

Całkowity koszt pięciu odcinków A1 od Tuszyna do obwodnicy Częstochowy (81 km) będzie zrealizowany za 3,7 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: drogi w polsce, gddkia, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-08-2018

J23Jak nie liczyć , cena za 1 kilometr wynosi 45 679 012,34 zł . Prawie 46 milionów. Znacznie wyższa niż za czasów Tuska i PO. A tyle było wrzasku … Czytaj całość

30-08-2018

wfCzy ta autostrada będzie nosiła imię Jarosława i Lecha Kaczyńskich co przebywali w hali 36?

30-08-2018

grzegorzPrzecież Tusk obiecał ten odcinek na Euro 2012.Niedługo będzie Euro 2020,ale chyba dopiero na Euro 2024 będzie odcinek gotowy.To była partia krętaczy.

Rozwiń komentarze (49)