Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Patryk Skrzat
|

Nowy legalny bukmacher w Polsce. Superbet dołączył do listy ministra finansów

4
Podziel się:

Superbet dołączył do 7 innych firm hazardowych, które mogą legalnie działać w Polsce. Dużo dłuższa jest lista nielegalnych podmiotów. Resort finansów zablokował już blisko 1 tys. stron internetowych.

Superbet prężnie działa na rynku rumuńskim
Superbet prężnie działa na rynku rumuńskim

Superbet dołączył do siedmiu innych firm hazardowych, które mogą legalnie działać w Polsce. Dużo dłuższa jest lista nielegalnych podmiotów. Resort finansów zablokował już blisko tysiąc stron internetowych.

Żeby być legalnym bukmacherem w Polsce, trzeba mieć na to zgodę ministra finansów. Zgodnie z Ustawą o grach hazardowych, prowadzenie działalności w zakresie gier liczbowych, loterii pieniężnych, gry telebingo oraz gier na automatach poza kasynem gry jest objęte monopolem państwa. Ten w większości przypadków realizuje oczywiście Totalizator Sportowy.

Do czwartku lista legalnych bukmacherów obejmowała siedem firm: E-toto, Fortuna, Milenium, STS, Traf - Zakłady Wzajemne, Totolotek oraz LV Bet. Od 19 października do tego grona dołączył rumuński Superbet. Swoją polską siedzibę firma ma zarejestrowaną w Katowicach.

- Jesteśmy zaszczyceni, że jako firma Superbet możemy rozpocząć swoją działalność w Polsce - powiedział Aleš Dobeš, prezes zarządu Superbet. - Jest to rynek niezwykle wymagający, ale wierzymy, że jako marka premium wśród zakładów bukmacherskich trafimy w gusta Polaków i zdobędziemy ich zaufanie - dodał.

Stwierdził też, że spółka ma bardzo ambitne plany podboju naszego kraju. A pierwsze punkty sprzedaży kuponów pojawią się na dniach.

- Kolejnym priorytetem będzie uzyskanie licencji na urządzanie zakładów wzajemnych przez internet - stwierdził.

Dobeš doskonale zna polskie realia. Wcześniej przez wiele lat zarządzał bowiem innym bukmacherem - firmą Fortuna.

**Długa lista zablokowanych stron**

W związku z tym, że prawo pozwala działać tylko kilku firmom, resztę trzeba było zablokować. A że większość z nich prowadzi działalność w sieci, po raz pierwszy w historii kawałek internetu w Polsce został zablokowany.

Od 1 lipca dostawcy internetu musieli zablokować 482 strony. Dziś "czarna lista" liczy już 983 pozycji. Sprawa jest trudna, bo nielegalni bukmacherzy kombinują, jak mogą i często zmieniają tylko jedna literę lub cyfrę w adresie strony. Tak robi na przykład gigant rynku pokerowego - PokerStars. O sprawie pisaliśmy już na money.pl.

#

Na internetowych forach nie brakuje też porad, jak zakaz obchodzić. Padają sugestie, że jeśli internauta użyje VPN lub innych narzędzi do zamaskowania adresu IP, będzie mógł skorzystać z nielegalnych w Polsce serwisów zarejestrowanych za granicą.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Jeszcze jeden
5 lata temu
Traf obsługuje tylkoo wyścvigi na służewcu. Siódmym legalnym bukmacherem jest ForBet
Jeszcze jeden
5 lata temu
Traf obsługuje tylkoo wyścvigi na służewcu. Siódmym legalnym bukmacherem jest ForBet
Hupo
5 lata temu
Złodzieje mają dziś problemy w Polsce.
Google
5 lata temu
Wystarczy zmienić DNS na 8.8.8.8