Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Buzek: Należy skończyć z blokadą Strefy Gazy

0
Podziel się

Szef europarlamentu rozpoczął kilkudniową wizytę w Izraelu i na terytoriach palestyńskich właśnie od Strefy Gazy, podlegającej izraelskiej blokadzie od 2007 roku.

Buzek: Należy skończyć z blokadą Strefy Gazy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDJkTkSZ

**Szef europarlamentu rozpoczął kilkudniową wizytę w Izraelu i na terytoriach palestyńskich właśnie od Strefy Gazy, podlegającej izraelskiej blokadzie od 2007 roku, czyli od czasu, gdy władze na tym obszarze przejął radykalny islamski Hamas.

_ - Widzimy dziś, ile nieszczęścia powoduje blokada Gazy. Należy skończyć z tym błędnym kołem, w którym brak życiowych szans powoduje biedę, a bieda rodzi gniew i frustrację _ - oświadczył Jerzy Buzek.

W mieście Gaza, które jest siedzibą hamasowskich władz Strefy, Buzek odwiedził placówki sponsorowane i prowadzone przez Agencję Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA). Był w centrum wydawania pomocy humanitarnej, szkole dla głuchoniemych dzieci oraz w szkole zawodowej dla budowlańców.

bDJkTkTb

[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t125423.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;o;wolnej;palestynie;izrael;to;katastrofa,149,0,832917.html) Obama o wolnej Palestynie. Izrael: To katastrofa
Spotkał się też z palestyńskimi biznesmenami i przedstawicielami organizacji pozarządowych. Podczas konferencji prasowej Buzek powiedział, że Parlament Europejski wyraża poparcie dla idei utworzenia palestyńskiego rządu jedności, ale pod warunkiem, że będzie on respektował prawo Izraela do istnienia, wyrzeknie się stosowania przemocy i będzie honorował dotychczasowe porozumienia.

Na pytanie, czy europarlament udzieli poparcia dla próby uznania na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ niepodległego państwa palestyńskiego - do czego dążą władze Autonomii Palestyńskiej - Buzek odpowiedział, że _ akcje jednostronne nie sprzyjają osiągnięciu trwałego pokoju w taki sposób, w jaki sprzyjają temu negocjacje _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t77889.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/stanowcze;nie;izraela;dla;propozycji;usa,71,0,833607.html) Stanowcze "nie" Izraela dla propozycji USA Europa zareagowała entuzjastycznie. Izrael nie pozostawia złudzeń, że droga do pokoju z Palestyńczykami będzie trudna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t80037.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;francja;i;niemcy;popieraja;usa;w;tworzeniu;palestynskiego;panstwa,163,0,833187.html) Polska, Francja i Niemcy popierają USA w tworzeniu palestyńskiego państwa Barack Obama chce, aby Palestyńczycy mieli swoje Państwo. Sikorski: Popieramy!
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t139450.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/izrael;przedluza;blokade;po;zamieszkach,67,0,830019.html) Izrael przedłuża blokadę. Po zamieszkach Przez dobę Palestyńczycy nie będą mogli przekraczać granicy z Izraelem, poza osobami potrzebujących pomocy medycznej.
bDJkTkTC
Źródło:
KOMENTARZE
(0)