Notowania

korupcja
23-02-2018 (10:41)

CBA uczciło "Dzień bez łapówki". Wpadli pośrednicy, biznesmen i lekarz

Funkcjonariusze CBA zatrzymali w Krakowie cztery osoby zamieszane w ustawianie przetargów. Jest wniosek o areszt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
23 lutego obchodzony jest "Dzień bez łapówki". Na pewno będzie takim dla zatrzymanych w Krakowie

_ _Aktualizacja: 12:39

Akcja CBA rozegrała się w restauracji w centrum Krakowa. Tam miejscowi funkcjonariusze nakryli na gorącym uczynku uczestników korupcyjnego procederu.

- Zatrzymali cztery osoby. Dwie z nich to pośrednicy, jeden biznesmen i krakowski lekarz. Pośrednicy powoływali się na wpływy w krakowskiej administracji krakowskiej. Podczas śledztwa ustaliliśmy, że w zamian za łapówki podejmowali się pośrednictwa w załatwianiu najmu albo też kupna mieszkań i lokali użytkowych - usłyszeliśmy w CBA.

Zobacz też: CBA: 5 zatrzymanych ws. korupcji na ponad 1 mln zł

Jak poinformował nas Janusz Hnapko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie do zatrzymania doszło po wielomiesięcznym śledztwie. Dotyczyło nieprawidłowości przy wynajmie różnym podmiotom gospodarczym przez Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie nieruchomości w ścisłym centrum Krakowa - w okolicach rynku i pod Wawelem.

- Do zatrzymania doszło w trakcie przekazywania pieniędzy przeznaczonych na łapówki dla urzędników w zamian za spowodowanie wygrania przetargu na nieruchomość przez konkretną osobę - tłumaczy prokuratura.

Zatrzymanym Małgorzacie P. (45 lat) i Robertowi F. (46 lat) przedstawiono zarzuty "szeregu przestępstw płatnej protekcji". Grozi za to do 8 lat więzienia. I właśnie za kratkami spędzą najbliższe dni, ponieważ prokurator skierował do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie, a sąd do wniosku się przychylił.

- Sąd wziął pod uwagę wysoką karę grożącą zatrzymanym oraz obawę matactwa - tłumaczy prokuratura.

Podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. trzyletnie porsche cayenne o wartości kilkuset tysięcy złotych. Należy do Roberta F., który formalnie nie ma żadnych dochodów.

Prokuratura zapewnia, że śledztwo jest "rozwojowe" i planowane są kolejne zatrzymania.

Tagi: korupcja, cba, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-02-2018

asdrozwojowe to dlaczego łapówkarzy z urzędu ostrzegają przez internet???

24-02-2018

VigilanteI dobrze, lapac biale kolnierzyki udajacych prawych

26-02-2018

laik z lasuKorupcja to cecha naturalna wielu ludzi . W Polsce tak było zawsze i jest nadal i długo będzie pomimo że od czasu do czasu kogoś złapią. To się dzieje … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)

Wybrane dla Ciebie