Notowania

Władze Pułtuska zatrzymane. Przetargi budowlane pod lupą CBA

Burmistrz Pułtuska, jego zastępca, dwóch urzędników, prezes i księgowa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych i dwóch przedsiębiorców. Wszyscy wpadli w ręce agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS)
Agenci CBA dopatrzyli się nieprawidłowości przy przetargach na 4 mln zł

Burmistrz Pułtuska, jego zastępca, dwóch urzędników, prezes i księgowa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych oraz dwóch przedsiębiorców. Wszyscy wpadli w ręce agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Jak informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne, sprawa ma związek z nieprawidłowościami przy przetargach na prace budowlane w szkole, a także przy budowie miejscowego żłobka.

- Delegatura CBA w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku prowadzi śledztwo m.in. w sprawie przekraczania uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie, w tym. m.in. wtedy dyrektora a obecnie Burmistrza Miasta Pułtusk - informuje money.pl Piotr Kaczorek z CBA.

Śledztwo jest prowadzone w związku z "podejmowaniem decyzji finansowych ze szkodą najpierw dla zespołu szkół, a później miasta Pułtuska oraz w sprawie wejścia w porozumienie z innymi osobami w związku z publicznymi przetargami w zakresie przebudowy i remontów budynków szkoły, internatu na ok. 1 mln zł i budowy miejskiego żłobka na 3 mln zł".

- Zamówione prace były realizowane wadliwie lub w ogóle nie były wykonywane. Ustalenia CBA wskazują, że działania burmistrza Pułtuska spowodowały straty w mieniu miasta oraz zarządzanej przez niego szkoły - tłumaczy Piotr Kaczorek

Agenci z Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali we wtorek osiem osób: Krzysztofa N. - burmistrza Pułtuska (byłego Dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie), Różę K. - zastępcę burmistrza, dwie urzędniczki, prezesa i księgową Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Pułtusku (wcześniej pracowników ZSCKR w Golądkowie) oraz dwóch przedsiębiorców.

- Funkcjonariusze CBA przeszukują miejsca zamieszkania zatrzymanych, miejsca ich pracy w urzędzie miasta oraz w siedzibie PUK i w miejscach prowadzonych działalności gospodarczych - relacjonuje Piotr Kaczorek.

Zatrzymani przez CBA usłyszą zrzuty w Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku.

Krzysztof N., zatrzymany przez CBA burmistrz Pułtuska

Tagi: korupcja, pułtusk, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-01-2018

TOMgdyby wziąść pod lupe takie działania , musieliby zamknąć wszystkich urzedasów, może to dobry trop

30-01-2018

Jola z urzędu miasta PułtuskNareszcie.

30-01-2018

dexW Pułtusku rządzi PSL i SLD.

Rozwiń komentarze (244)