Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Centrum Zdrowia Dziecka wpadło w kłopoty przez zły system finansowania

0
Podziel się:

Prof. Ryszard Grenda z Centrum Zdrowia Dziecka podkreślił na antenie radiowej Jedynki, że kłopoty finansowe Centrum wynikają ze złego systemu finansowania. Prof. Grenda zaznaczył, że obecnie obowiązujący system nie rozróżnia referencyjności, czyli stopnia skomplikowania i zakresu specjalności szpitala. To, zdaniem prof. Grendy powinno być skorygowane. Tam, jak dodał, Instytuty podobne do CZD mogą sobie pozwolić na utrzymanie liczniejszego wykwalifikowanego personelu.

Centrum Zdrowia Dziecka wpadło w kłopoty przez zły system finansowania
(BeyzaSultanDURNA/iStockphoto)

Prof. Ryszard Grenda z Centrum Zdrowia Dziecka podkreślił, że kłopoty finansowe Centrum wynikają ze złego systemu finansowania. Prof. Grenda zaznaczył, że obecnie obowiązujący system nie rozróżnia referencyjności, czyli stopnia skomplikowania i zakresu specjalności szpitala.

To, zdaniem prof. Grendy powinno być skorygowane. Tam, jak dodał, Instytuty podobne do CZD mogą sobie pozwolić na utrzymanie liczniejszego wykwalifikowanego personelu.

Prof. Grenda zaznaczył, że niezależnie od kłopotów finansowych szpital będzie leczył dalej, tak jak przez ostatnie 35 lat. Jak dodał, ludzie związani z CZD będą robić to, co najlepiej umieją, czyli leczyć.

Centrum Zdrowia Dziecka obchodzi jubileusz 35-lecia. Z tej okazji w Łazienkach Królewskich odbędzie się piknik rodzinny. Patronat honorowy nad obchodami jubileuszu objął prezydent Bronisław Komorowski. Jednym z patronów medialnych jest Polskie Radio.

Co roku w Centrum Zdrowia Dziecka jest leczonych 30 tysięcy maluchów. Lekarze w przychodniach przyszpitalnych udzielają ponad 170 tysięcy porad.

Czytaj więcej w Money.pl
Szpital apeluje o pomoc. Ma 200 mln zł długu Jak poinformował rzecznik CZD Paweł Trzciński, sytuacja finansowa placówki od dawna jest dramatyczna i wielokrotnie informowano o niej m.in. resort zdrowia.
W Centrum Zdrowia Dziecka mają już "Audioland" Po 35 latach Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" doczekał się oddziału otolaryngologii oraz "Audiolandu" - ośrodka diagnostyki i leczenia zaburzeń słuchu, głosu i mowy.
Menedżer w szpitalu? To nowy pomysł rządu Neumann, który od niedawna jest wiceministrem zdrowia, z wykształcenia jest ekonomistą, stąd te plany nie powinny dziwić.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)