Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gaz
07.08.2018 15:27

Ceny prądu w UE. W Polsce drożej niż w Czechach

Ceny energii elektrycznej w Unii Europejskiej. Eurostat publikuje dane za 2017 rok. Najdrożej w Belgii, najtaniej w Bułgarii. A jak w Polsce?

Podziel się
Dodaj komentarz
(pixabay.com)
Dane Eurostatu dotyczące cen energii elektrycznej i gazu w UE

Najdrożej w Belgii, najtaniej w Bułgarii. Eurostat udostępnił ceny za kilowatogodzinę w krajach Unii Europejskiej. Polska jest w połowie zestawienia.

Eurostat zebrał informacje z krajów członkowskich za 2017 rok. Najdrożej za kilowatogodzinę płacą Belgowie – średnio 28 eurocentów. Najtaniej jest w Bułgarii – średnia cena to niespełna 10 eurocentów za kWh. Polska uplasowała się w środku zestawienia, z ceną 15 eurocentów za kWh. Taniej niż u nas jest m.in. w Czechach i na Słowacji – poniżej 15 eurocentów. A tylko nieco drożej w Holandii czy Luksemburgu.

Średnie ceny energii elektrycznej za kWh w Europie / Eurostat

Dane udostępnione przez Eurostat pokazują, że średnia cena za kWh energii w UE wahała się między 10 a 20 eurocentów.

Warto podkreślić, że to dane za zeszły rok. Za bieżący mogą być wyższe, ze względu na przetaczającą się przez Europę falę upałów.

Zobacz też: Wzrost cen energii spowoduje rozwój przydomowych instalacji

Eurostat podał również ceny za kWh gazu ziemnego. Najtaniej za gaz płacą Rumunii, średnio 3 eurocenty za kWh. Najdrożej, bo 12 eurocentów za kWh, płacą Szwedzi.

Średnie ceny gazu ziemnego za kWh w Europie / Eurostat

W większości państw cena nie przekracza 8 eurocentów za kWh gazu ziemnego. W Polsce to mniej niż 5 eurocentów.

Cena zarówno energii elektrycznej, jak i gazu, różni się w zależności od podaży i popytu, kosztów ponoszonych przez dostawców oraz warunków pogodowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gaz, ceny prądu i gazu, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-08-2018

leszekPrzestancie wprowadzić ludzi w blad. W Norwegii dwie godziny pracy wystarczają mi z nawiazka na zaplacenie miesiecznego rachunku za prąd. Ile musza … Czytaj całość

07-08-2018

LamPROPAGANDA SUKCESU !!! Co to znaczy,że polska nie taka droga?! Paliwo też mamy tańsze niż w Niemczech. Tyle, że za przeciętną Niemiecka wypłatę( … Czytaj całość

07-08-2018

kazPan redaktor zapomniał dodać do naszej ceny jeszcze kwoty za przesył za abonament itp. co stawia nas na samym końcu tabeli.

Rozwiń komentarze (13)