Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Chcą dymisji Janukowycza. Wielkie demonstracje w Kijowie

0
Podziel się:

Precz z bandą!, Precz z kryminalistą! i Dymisja! - takie hasła wykrzykują protestujący na Majdanie. W stolicy Ukrainy trwa Marsz Miliona.

Chcą dymisji Janukowycza. Wielkie demonstracje w Kijowie
(PAP/EPA)

_ Precz z bandą! Precz z kryminalistą! Dymisja! _Dziesiątki tysięcy ludzi domaga się na Majdanie Niepodległości w Kijowie ustąpienia prezydenta Wiktora Janukowycza. W stolicy Ukrainy trwa Marsz Miliona. Opozycja ma nadzieję, że wyprowadzi na ulice milion osób niezadowolonych z decyzji władz o niepodpisaniu umowy stowarzyszeniowej z UE.

Liczbę zebranych trudno jest ocenić. O godz. 12 czasu polskiego, czyli godzinę po rozpoczęciu demonstracji, na Majdan Niepodległości nie można było już wejść. Agencja Interfax-Ukraina pisze o 100 tysiącach osób.

Ludzie stoją na wzgórzu nad placem, na ulicach do niego prowadzących i jest ich coraz więcej. Mimo że jest niedziela, kijowskie metro jest zapchane.

ZOBACZ WIDEO [ ( http://static1.money.pl/i/h/197/m291781.jpg ) ] (http://manager.money.pl/wideo/artykul/na;majdanie;wciaz;trwa;protest,27,0,1437723.html) *Na Majdanie wciąż trwa protest * Demonstranci domagający się ustąpienia ukraińskich władz rozbili obóz w centrum Kijowa.Protesty zaczęły się kiedy prezydent Wiktor Janukowycz wycofał się z podpisania długo oczekiwanego porozumienia z Unią Europejską. Na Majdanie przemawiają obecnie politycy opozycyjni i intelektualiści. Jewhenija Tymoszenko, córka uwięzionej byłej premier Julii Tymoszenko, odczytała ze sceny list matki, która poprosiła ludzi, by walczyli do końca.

_ Janukowycz jako prezydent stracił już legitymację. Celem Euromajdanu powinno być natychmiastowe odsunięcie go od władzy _ - oświadczyła opozycjonistka w swoim liście. Jej zdaniem, jego usunięcie spowoduje, że wszystkie problemy Ukrainy znikną.

- _ On już nie jest prezydentem naszego kraju, a tyranem, który musi odpowiedzieć za każdą kroplę krwi, każdą nieuczciwe zabraną ludziom kopiejkę, za każdy zrujnowany los, za 4 lata swojej samowolki _ - mówiła córka opozycjonistki.

Zdaniem Julii Tymoszenko, Ukraina stoi obecnie przed wyborem dalszej drogi: jedna prowadzi do Europy, a druga do średniowiecznej dyktatury. Wiktor Janukowycz, według byłej premier, może doprowadzić tylko do tego ostatniego celu - _ On uważa, że wejście do Unii Europejskiej nie współgra z jego koncepcją władzy. Tu nie chodzi o problemy gospodarcze, on po prostu chce wejść do klubu dyktatorów _ - mówiła Jewhenija w imieniu matki.

Zdaniem Julii Tymoszenko, Ukraińcy muszą kontynuować swój protest, aby doprowadzić do wyborów prezydenckich i parlamentarnych.

Demonstracji towarzyszą wykrzykiwane raz po raz pod adresem Janukowycza i jego ekipy hasła: _ Precz z bandą! _, _ Precz z kryminalistą! _ i _ Dymisja! _.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)