Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Chińczycy dają ciała przy budowie A2"

0
Podziel się:

Ekspert od spraw infrastruktury Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR jest zaskoczony finansowymi problemami chińskiego konsorcjum COVEC budującego autostradę w Polsce.

"Chińczycy dają ciała przy budowie A2"
(Imageegaml/iStockphoto)

COVEC przekazał podwykonawcom i dostawcom materiałów budowlanych pracującym przy budowie autostrady A2 Stryków - Konotopa większość zaległych pieniędzy i zobowiązał się do szybkiego uregulowania reszty należności. Adrian Furgalski podkreśla jednak, że po chińskim inwestorze można było się spodziewać wiele, ale nie problemów finansowych.

POSŁUCHAJ ADRIANA FURGALSKIEGO:

Adrian Furgalski podejrzewa, że kłopoty z COVEC jeszcze się nie skończyły. Jak zauważył, dla zwiększenia tempa budowy, potrzebne są większe nakłady finansowe wykonawcy, niż obecnie. - _ Chińczycy dają niestety ciała _ - stwierdził.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI EKSPERTA:

Według eksperta, jeśli problemy z Chińczykami będą się powtarzały, to minister infrastruktury Cezary Grabarczyk powinien się poważnie zastanowić nad wypowiedzeniem umowy konsorcjum COVEC.

Tymczasem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że opóźnienia w regulowaniu należności podwykonawcom przez konsorcjum COVEC nie wpłyną na dotrzymanie terminu zakończenia tej inwestycji.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t80897.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/budowa;a2;znow;ruszy;pisza;list;do;tuska,13,0,836877.html) Budowa A2 znów ruszy? Piszą list do Tuska Podwykonawcy, którzy przerwali prace na firmowanym przez chiński COVEC odcinku autostrady A2 w Łódzkiem, w tym tygodniu mogą wrócić na plac budowy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t86455.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grabarczyk;uspokaja;nie;ma;obaw;o;a2,27,0,832795.html) Grabarczyk uspokaja: Nie ma obaw o A2 Zdaniem ministra nie ma potrzeby alarmowania opinii społecznej, bo wszelkie problemy są rozwiązywane.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t80240.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/rzad;rozmawia;z;chinczykami;o;a2,42,0,833066.html) Rząd rozmawia z Chińczykami o A2 Trwają rozmowy ze stroną chińską w sprawie autostrady A2 - poinformował w piątek PAP rzecznik resortu infrastruktury. GDDKiA podała, że generalny wykonawca, chińskie konsorcjum COVEC, odnotował "drobne poślizgi" w płatnościach na rzecz podwykonawców.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)