Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Morawiecki tłumaczy obniżkę CIT. "Paliwo na rozwój"

Morawiecki tłumaczy obniżkę CIT. "Paliwo na rozwój"

Politycy PiS ruszyli w Polskę, by przekonywać do siebie wyborców przed wyborami samorządowymi Fot. Grzegorz Bukala/REPORTER
Politycy PiS ruszyli w Polskę, by przekonywać do siebie wyborców przed wyborami samorządowymi

Mały biznes ma dostać "paliwo na rozwój", za to duże przedsiębiorstwa mają płacić więcej - taki jest plan rządu na polską gospodarkę. Premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z wyborcami tłumaczył niuanse ogłoszonych w sobotę zmian.

Jarosław Kaczyński w wielkopolskiej Trzciance, Mateusz Morawiecki w Krakowie - tak niedzielę spędzali czołowi politycy PiS. Pierwszy skupił się na sprawach społecznych, w tym na programie "Mama+", drugi mówił o gospodarce.

Premier zapowiedział już podczas sobotniej konwencji, że rząd obniży do 9 proc. CIT dla przedsiębiorców, którzy nie osiągną więcej niż 5 mln zł obrotu. - Robimy to po to, aby przedsiębiorca miał więcej paliwa na rozwój i inwestycje - przytacza słowa premiera PAP.

Szef rządu zapowiedział także skuteczniejsze opodatkowanie dużych przedsiębiorstw. Podkreślał, że wiele firm uciekało dotychczas do rajów podatkowych, a galerie handlowe "zasadniczo prawie wcale nie płaciły podatków". Teraz ma się to zmienić.

Zobacz także: Morawiecki nie ugryzł się w język. Wpadka premiera na konwencji PiS


 

Morawiecki podkreślał również "znaczący wzrost gospodarczy".

- Jego najważniejszy elementem jest skuteczne uszczelnienie systemu podatkowego w ostatnich dwóch latach. Dzięki temu mogliśmy pozyskać do budżetu więcej o 40 mld zł – z VAT, CIT i akcyzy - cytuje premiera "Gazeta Krakowska".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

podatki, cit, morawiecki
Czytaj także
Polecane galerie
przedsiebiorca
2018-04-17 13:37
a dla mnie git z tym cit :) zaloze spolke i zaplace 9% nie zaplace zusu i wyciagne kase ze spolki za 8.5 % co lacznie da mi 17.5% ale oczywiscie pieprzycie bez sensu ze to nic nie da. nikt ci nie kaze ciagnac jednoosobowej dg !!!!
J.T.
2018-04-17 08:09
Większość małych firm jest opodatkowana na "zasadach ogólnych" płacąc PIT a nie CIT !!!!
proste
2018-04-16 13:38
To jest genialne, karzełek ma głowę na karku trzeba przyznać. Nie dają nic, a jaki wydźwięk. W ich programie nie ma nic o dawaniu, nawet 1zł.

CIT dla firm które CITu nie płacą,
ZUS dla firm, które mają tak mały przychód, że lepiej jest nie mieć firmy, bo koszt kartki papieru do drukarki przy FV cię pogrąży i w praktyce takie firmy nie istnieją
zabrali podręczniki, dali z łaską 300zł, czyli zabrali 500-600zł, dali 300zł
ani jeden lek nie podlega pod "darmowe leki dla kobiet w ciąży"
i tak dalej.
Pokaż wszystkie komentarze (72)