Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Co druga osoba cierpi na nietolerancję pokarmową i spowodowane nią problemy ze skórą. To może dotyczyć ciebie.

4
Podziel się

Sposób żywienia wpływa nie tylko na kształt sylwetki. To, co jemy ma też niebagatelne znaczenie dla naszego zdrowia – zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Przewlekłe zmęczenie, kłopoty z koncentracją, migreny czy problemy układu pokarmowego mogą świadczyć o niewłaściwej diecie. Podobnie jest z kondycją skóry.

Sprawdź, czym jest nietolerancja pokarmowa i jak sobie z nią poradzić
Sprawdź, czym jest nietolerancja pokarmowa i jak sobie z nią poradzić
bEhBQdFN

Sposób żywienia wpływa nie tylko na kształt sylwetki. To, co jemy ma też niebagatelne znaczenie dla naszego zdrowia – zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Przewlekłe zmęczenie, kłopoty z koncentracją, migreny czy problemy układu pokarmowego mogą świadczyć o niewłaściwej diecie. Podobnie jest z kondycją skóry. Dlatego specjaliści Centrum Viva-Derm stosują podejście holistyczne w swojej praktyce i proponują nie tylko zabiegi upiększające, ale również badania pozwalające poznać przyczyny stanu, w jakim znajduje się skóra. Jednym z nich jest badanie na nietolerancję pokarmową.

Co nas uczula i dlaczego?

Nawet 45% społeczeństwa może cierpieć na nietolerancję pokarmową. Czym ona jest? Nieprawidłową reakcją organizmu na spożywany pokarm, a precyzyjnie na niektóre jego składniki. Wynika ona z niedoboru enzymów rozkładających określone substancje występujące w jedzeniu. Do najczęściej nietolerowanych tego typu substancji należy laktoza, która znajduje się przede wszystkim w mleku i produktach mlecznych – jogurtach, kefirach, serach, śmietanie. Często uczula nas również gluten. Występuje on w żywności wytwarzanej z pszenicy, żyta, owsa i jęczmienia. Pojawia się więc w takich produktach, jak makaron, pieczywo. Nietolerancję mogą wywoływać również orzechy, czekolada, niektóre alkohole, a nawet niektóre owoce i warzywa.

Skóra lustrem odżywiania

Tuż za układem pokarmowym, właśnie skóra jest miejscem, gdzie najczęściej pojawiają się objawy nietolerancji. Trądzik, sucha, naczyniowa cera, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, alergie skórne to przewlekłe objawy, mogące świadczyć o nietolerancji pokarmowej. Gdy na skórze uporczywie pojawiają się wysypka, swędzenie, rumień czy pokrzywka to sygnał alarmowy: organizm nie działa prawidłowo. Nietolerancja pokarmowa jest powszechnym zjawiskiem, dlatego bardzo prawdopodobne, że wszelkie zmiany skórne są spowodowane właśnie nią. W przeciwieństwie do często mylonych z nietolerancją alergii pokarmowych, na które cierpi zaledwie 2% społeczeństwa, charakteryzuje się ona długotrwałością i uciążliwością. Dlatego ważne, by szukać źródła problemu i móc właściwie z nim walczyć.

bEhBQdFP

Możesz sobie z tym poradzić

Badanie na nietolerancję pokarmową w Viva-Derm polega na pobraniu od pacjenta krwi i oznaczeniu przeciwciał IgE w surowicy. Są one wytwarzane przez organizm przeciw konkretnym, spożywanym przez nas produktom i składnikom żywnościowym. Dzięki temu test pozwala precyzyjnie zdiagnozować, jakie właśnie produkty i składniki wywołują nietolerancję.

Leczenie nietolerancji polega na wyeliminowaniu z diety produktów podejrzewanych o wywoływanie jej skutków. Nazywane jest to często dietą eliminacyjną. Po otrzymaniu wyników testu pacjent korzysta z indywidualnego programu dietetycznego opracowanego przez specjalistę Viva-Derm. Po pewnym czasie stosowania wskazanej diety i ponownym wykonaniu badań często układ immunologiczny jelit przestaje reagować lub reaguje w mniejszym stopniu na wcześniej zdiagnozowane produkty i składniki.

bEhBQdFV

Testy na nietolerancję pokarmową nie są jedynie podstawą w terapiach leczniczych, ale mają wiele innych wskazań. Wykonuje się je m.in., aby przeciwdziałać starzeniu skóry oraz w procedurach estetycznych – w leczeniu cellulitu czy modelowaniu sylwetki. Dzisiejsza medycyna daje wiele możliwości, z których warto korzystać. Kompleksowe i holistyczne podejście do własnego ciała i zdrowia pozwoli długo się nimi cieszyć.

http://www.viva-derm.pl

bEhBQdGq
KOMENTARZE
(4)
konopiafarmac...
3 lata temu
W tłoczonym na zimno oleju z nasion konopi znajdziemy przede wszystkim dwa cenne niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT): kwas linolowy (LA) z grupy Omega-6 i kwas alfa-linolenowy (ALA) z grupy Omega-3 w idealnej proporcji dla ludzkiego ciała, wynoszącej 3:1. Są to niezbędne kwasy tłuszczowe, co oznacza, że organizm ludzki nie umie ich sam wytworzyć, więc musi otrzymywać je wraz z pożywieniem, tak, aby człowiek mógł cieszyć się pełnią zdrowia i skutecznie chronić przez takimi chorobami cywilizacyjnymi. – Nie można mówić o zdrowiu organizmu bez prawidłowego składu NKKT w diecie. Jest to fundamentalny składnik naszego zdrowego organizmu sklep z produktami konopnymi WWW.KONOPIAFARMACJA.PL
Anna
3 lata temu
z krwi mi wyszło że w organizmie jest jakaś infekcja miałam zawyżone limfocyty i nie wiedziałam co mi jest aż do czasu jak mezator u lekarza mi wykrył źródło infekcji. jak powtórzę badania to myślę że już wyniki idealne będą
Anna
3 lata temu
z krwi mi wyszło że w organizmie jest jakaś infekcja miałam zawyżone limfocyty i nie wiedziałam co mi jest aż do czasu jak mezator u lekarza mi wykrył źródło infekcji. jak powtórzę badania to myślę że już wyniki idealne będą
bEhBQdGr
Olek
3 lata temu
Witam, Mam egzeme od listopada ubiegłego roku. po drodze były już novate, lirinden A, protopic, leki antyhistaminowe, maści barierowe maści z b5 i inne cuda. Ostatnio zapomniałem zabrać maści z domu i przypadkiem natrafiłem na sklep konopny kupiłem maść cutishelp łuszczyca noc i olej CBD 5% essenz który stosuje od środka . Jest nieziemska poprawa. skóra nie pęka, zaczęła grubieć. wystarczy posmarować rano i wieczorem. Mam nadzieję, że pomogę komukolwiek . Sklep jest w Poznaniu ale maja także sklep internetowy konopiafarmacja pl