Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
29.06.2018 09:34

Solorz nie weźmie pieniędzy od Cyfrowego Polsatu. Dywidenda nie w tym roku

Akcjonariusze Cyfrowego Polsatu zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy za 2017 r. Miliard złotych zostanie w spółce i nie trafi m.in. do Zygmunta Solorz-Żaka. Ten zadowoli się 25 mln zł od elektrowni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta)
W ubiegłym roku było 100 mln i na razie wystarczy

Akcjonariusze Cyfrowego Polsatu zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy za 2017 r. Miliard złotych zostanie w spółce i nie trafi m.in. do Zygmunta Solorz-Żaka. Ten zadowoli się 25 mln zł od elektrowni.

W ubiegłym roku grupa Cyfrowy Polsat zarobiła 980 mln zł na czysto, a sama spółka 606 mln zł. To wyniki porównywalne do tych z poprzednich dwóch lat.

Okazuje się, że główny akcjonariusz nie wymaga jednak jeszcze, by spółka płaciła mu dywidendę. Zygmunt Solorz-Żak, który ma 57 proc. akcji zdecydował, że pieniądze zostaną jeszcze w spółce.

Zobacz też: Czy telefony KOMÓRKOWE szkodzą?

"Zwyczajne walne zgromadzenie spółki dzieli zysk netto spółki za rok obrotowy 2017 w ten sposób, że przeznacza go w całości na kapitał zapasowy" - napisano w komunikacie.

Co ciekawe giełda, która zwykle łasa jest na wypłacanie żywej gotówki przez spółki, tym razem zareagowała pozytywnie. Akcje Cyfrowego Polsatu poszły w górę o 2,2 proc. w piątek, przebijając poziom 23 zł. Od połowy maja były w trendzie spadkowym.

Notowania Cyfrowego Polsatu w ostatnim tygodniu

Powodem niepłacenia dywidendy może być 200 mln zł wydane na przejęcie akcji Netii, razem ze spółką zależną Solorza - obie przejęły łącznie 33 proc. akcji. Poza tym Telewizja Polsat kupiła za 38 mln euro kontrolny pakiet w Eleven Sports Network. Cyfrowy Polsat potrzebuje pewnie też pieniędzy na inwestycje. Być może na zwiększenie pakietu Netii?

W rezultacie Solorz-Żak musi w tym roku się zadowolić 25,5 mln zł, jakie otrzyma od swojej elektrowni ZE PAK. Pieniądze dostanie w dwóch ratach - pierwsza w sierpniu, druga w październiku.

Cyfrowy Polsat płacił dywidendę dwukrotnie w swojej historii. W 2014 roku przelał na konta akcjonariuszy 166 mln zł, a w 2017 - 205 mln zł.

W ostatnim czasie firma ma gorszą passę na giełdzie. Powodem nie są gorsze wyniki, ale pozbycie się akcji przez Heronima Rutę, wieloletniego współpracownika Solorza w Polsacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, telekomunikacja, cps, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-07-2018

RodakSłużby zainteresowały się Zygmuntem Solorzem wiosną 1983 roku, kiedy przybył do kraju po uzyskaniu paszportu konsularnego wystawionego przez konsulat … Czytaj całość

29-06-2018

józefOstatnio u mnie założyli światłowód lokalnego operatora i zaproponowali pakiet za 50zł miesięcznie. Chciałem się rozstać z Polsatem , okazało się że … Czytaj całość

29-06-2018

WujoA kiedy jakas modernizacja Polsatu wiekszy deszcz i brak sygnalu za brak powinno sie odliczac od abonamentu a tu nic tylko brac kase!!!

Rozwiń komentarze (17)