Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czy markety podniosą ceny przez nowy podatek?

0
Podziel się

Po wprowadzeniu podatku od supermarketów duże sieci będą rezygnować z mniej rentownych towarów, "spychając" je do innych sklepów. To spowoduje ich mniejszą dostępność dla klientów, a co za tym idzie - niższą sprzedaż. Dlatego ceny tych towarów wzrosną - tak Maria Andrzej Faliński, Dyrektor Generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji ocenia skutki wprowadzenia podatku obrotowego, które mają - wg. propozycji PiS - płacić sklepy o powierzchni przekraczającej 250 metrów kwadratowych.

Czy markety podniosą ceny przez nowy podatek?
(pixabay/ CC0 Public Domain)
bDSHjwKZ

Po wprowadzeniu podatku od supermarketów duże sieci będą rezygnować z mniej rentownych artykułów, spychając je do innych sklepów. To spowoduje, że niektóre towary staną się mniej dostępne, a co za tym idzie ich ceny wzrosną - tak Andrzej Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, ocenia skutki wprowadzenia podatku obrotowego, które mają - według propozycji PiS - płacić sklepy o powierzchni przekraczającej 250 metrów kwadratowych.

Jak wyjaśnia gość #dziejesienazywo - na rynku przetrwają tylko najsilniejsze firmy. Te słabsze, gorzej zarządzane - ucierpią na nowym podatku najbardziej. Faliński podaje przykład Węgier, gdzie po przeprowadzeniu podobnej operacji ceny wzrosły.

bDSHjwLC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)