Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Numer telefonu to dane osobowe. Można zażądać usunięcia go z bazy danych [WIDEO]

Numer telefonu to dane osobowe. Można zażądać usunięcia go z bazy danych

 

 

Jeżeli tego zażądamy, to dzwoniący do nas telemarketer będzie miał obowiązek usunięcia naszego numeru telefonu z bazy danych.

- Nasz numer telefonu jest naszymi danymi osobowymi. Możemy zażądać usunięcia go z bazy. Jeżeli ponownie ktoś do nas zadzwoni, to oprócz ponownego żądania usunięcia danych, możemy złożyć skargę do prezesa urzędu - powiedział w programie "Money. To się liczy" dr Maciej Kawecki, koordynator krajowej reformy ochrony danych osobowych w Ministerstwie Cyfryzacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Szulc
2018-06-08 21:07
Firma sprzedająca usługi, o danych zawartych w gminnym wykazie firm usługowych, reklamująca się też indywidualnie w internecie a nie tylko przez wykaz gminny, zażądała usunięcia swoich danych z naszej .bazy po naszym z nią, kontakcie mailowym. Do maila wykorzystaliśmy gminny a nie swój, wykaz danych oferentów usług. Co powinniśmy zrobić? Możemy jeszcze tylko usunąć fakturę z nazwą firmy usługowej i wtedy nie będzie żadnych jej danych a firma usługowa pozbędzie się nas jako klienta.
Boszar
2018-05-13 20:28
W tygodniu miałem 76 połączeń odrzuconych przez TrueCallera ! Połączyć się z tym numerem nie można. Jak mam wnieść skargę ?
eleman
2018-05-13 18:35
Możemy złożyć skargę do prezesa urzędu. To lepiej na Berdyczów. Skutek taki sam, a dużo mniej zachodu i zawodu. Ta wypowiedź to dla naiwnych.
Pokaż wszystkie komentarze (16)