Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

David Cameron zapowiedział podanie się do dymisji!

2
Podziel się:

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron zapowiedział podanie się do dymisji. Nastąpi to prawdopodobnie na jesieni. To następstwo wyników referendum, w którym Brytyjczycy zdecydowali o wyjściu ich kraju z Unii Europejskiej.

David Cameron zapowiedział podanie się do dymisji!
(Number 10)

aktualizacja 10:01

Brytyjski premier powiedział, że należy uszanować wolę Brytyjczyków, którzy w referendum zdecydowali o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Cameron podkreślił, że ten wybór jest bardzo istotny, bo dokonali go sami Brytyjczycy, a nie ich reprezentanci. Jak mówił, w Wielkiej Brytanii jest demokracja parlamentarna, ale w niektórych, szczególnie ważnych sprawach należy zapytać społeczeństwo o zdanie. "I to właśnie zrobiliśmy. Brytyjczycy zdecydowali o wystąpieniu z Unii Europejskiej. Ich wola musi być uszanowana" - powiedział brytyjski premier.

David Cameron zaznaczył, że wynik referendum nie spowoduje od razu zmian w życiu Brytyjczyków żyjących w krajach unijnych i obywateli innych państw europejskich mieszkających w Wielkiej Brytanii. "Rezultat nie będzie miał natychmiastowego wpływu na warunki waszego życia. Nie będzie natychmiastowych zmian i ograniczeń w podróżowaniu, przepływie dóbr czy przy sprzedawaniu świadczonych przez brytyjskie firmy usług" - zapewniał. Podkreślił też, że brytyjska gospodarka jest w dobrej kondycji.

David Cameron mówił również, że Wielka Brytania potrzebuje nowego, świeżego przywództwa. Zapowiedział, że poda się do dymisji, co nastąpi najpewniej na jesieni. Do rychłego ustąpienia wezwał Camerona szef antyunijnej partii UKIP Nigel Farage.

- Premier powinien ustąpić po porażce swej kampanii na rzecz pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej - oświadczył wcześniej Nigel Farage, jeden z liderów kampanii na rzecz Brexitu. Jak podkreślił, po Brexicie Unia Europejska umiera.

"Uważam, że powinniśmy mieć premiera Brexitu" - powiedział Farage ITV News, dodając że przyszłym szefem rządu powinien być ktoś z prominentnych konserwatystów i działaczy kampanii na rzecz wyjścia W. Brytanii z UE.

Jak wskazał, w szranki o stanowisko szefa rządu mogliby stanąć: Michael Gove, Boris Johnson, czy Liam Fox.

Farage jest szefem Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP), której głównym celem jest wyprowadzenie W. Brytanii z UE.

wydarzenie
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
fdrawefzcz
8 lat temu
Tusk idzie jak buldożer, wszystko niszczy!!:D
sss
8 lat temu
nie za bradzo rozumiem dlaczego premier brytani chce się poddawać od dymisji przecież to był jego pomysł to referendum!!