Notowania

Dekoncentracja mediów już przygotowana. Teraz tylko decyzja polityczna

- Gotowy jest już projekt ustawy o dekoncentracji kapitału w mediach, czeka tylko na decyzję polityczną - podało Radio ZET, powołując się na wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Jarosława Sellina. Wiceminister nie ujawnił, jakie rozwiązania zaproponuje ministerstwo kultury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Łuczniewski/Eastnews)
W kogo najbardzie może uderzyć ustawa o dekoncentracji mediów?

Jak podało w niedzielę Radio Zet, wiceminister wyraził przekonanie, że nowe prawo nie będzie naruszać unijnych przepisów dotyczących swobodnego przepływu kapitału.

- Te same przepisy unijne i zalecenia Rady Europy zalecają, żeby akurat w przestrzeni mediów pilnować, by nie było nadmiernej koncentracji i by kapitał narodowy był dominujący - powiedział Radiu ZET Sellin.

Kaczyński o dekoncentracji mediów

W marcu na posiedzeniu komisji kultury wicepremier i minister kultury Piotr Gliński poinformował, że od września ub.r. prace nad projektem dekoncentracji na rynku medialnym prowadzi zespół roboczy z udziałem przedstawicieli resortu kultury, UOKiK i KRRiT.

Celem projektu, jak mówił, jest "podniesienie pluralizmu i poziomu jakości funkcjonowania polskiej demokracji". Nowe przepisy mają m.in. przeciwdziałać dominacji kapitału zagranicznego na rynku medialnym.

O tym, że dekoncentracja mediów to jedna z dużych reform, które PiS chce przeprowadzić w najbliższym czasie, mówił pod koniec lipca w TV Trwam prezes partii Jarosław Kaczyński, a potwierdził to w radiu TOK FM wiceminister kultury Jarosław Sellin. Zapowiedział też, że projekt ustawy o dekoncentracji struktur właścicielskich w mediach zostanie ogłoszony wczesną jesienią.

Tagi: dekoncentracja, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-09-2017

w kolanoTo Rydzu ma problem. Trwam i Maryja są własnością Watykanu hehehe

17-09-2017

UBecka zmianaDzisiaj z całą rodziną wraz sąsiadami, w rocznicę napasci Sowietów na Polskę idziemy manifestowac przeciwko faszyzmowi, kaczyzmowi i PISobolszewizmowi

17-09-2017

niktNie jestem za żadną partia polityczną, ale jeśli w TVP (telewizja publiczna) w dniu trwania kolejnego finału orkiestry świątecznej pomocy pada jedno … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (409)