Notowania

program kawka
14.10.2015 06:52

Dopłaty do wymiany pieców. Ostatni moment, by starać się o dofinansowanie

Terminy składania wniosków są zależne od Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Formularze dostępne są na ich stronach internetowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

Zostało jeszcze 120 milionów złotych na wymianę pieców. To pieniądze, które Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy na likwidację przestarzałych źródeł tzw. niskiej emisji w ramach programu "Kawka".

Tydzień po podpisaniu przez prezydenta tak zwanej ustawy antysmogowej, to ostatni moment, żeby złożyć wniosek nawet o 90 procent refundacji ceny urządzenia.

- Dotacje przysługują miejscowościom powyżej 5 tysięcy mieszkańców i wszystkim uzdrowiskom - przypomina Magdalena Skłodowska z NFOŚiGu. Zaznacza też, że trzeba sprawdzić czy w danym regionie przekraczane są normy jakości powietrza, bo tylko na takich obszarach przysługuje pomoc. - Jest to wiele regionów z południowej Polski, Kraków, ale też Szczecin czy Radom - dodaje.

Terminy składania wniosków są zależne od Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Formularze dostępne są na ich stronach internetowych.
W dwóch pierwszych edycjach programu "Kawka" na poprawę jakości powietrza przyznanych zostało łącznie prawie 637 mln złotych.

*Zobacz także: Minister środowiska ujawnia, kto szykuje zakaz palenia w piecach *

Tagi: program kawka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-11-2018

AntekTo fantastyczny program był, sam z niego skorzystałem i wymieniłam swój stary piec na taki na pellet od Kostrzewy, otrzymałem dofinansowanie (mniejsze … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)