Notowania

wiadomości
02.02.2016 14:17

Dostawy gazu do Polski. Były wicepremier za gazociągiem z Norwegii

Gazowe połączenie Polski i Norwegii nawet obecnie byłoby uzasadnione. - Im szybciej powstanie takie połączenie i wspólny europejski rynek gazu oraz energii, tym lepiej - podkreśla Janusz Steinhoff.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Newseria)

Wracają rozmowy o dywersyfikacji dostaw gazu do Polski. Temu między innymi poświęcona jest wizyta premier Beaty Szydło w Norwegii. To właśnie z tego kraju w 2001 roku rząd Jerzego Buzka chciał pozyskać błękitne paliwo, żeby uniezależnić kraj od dostaw z Rosji.

Z budowy gazociągu norweskiego zrezygnował po wyborach rząd Leszka Millera. Były wicepremier Janusz Steinhoff uważa, że wciąż warto rozmawiać o dywersyfikacji, ponieważ w Polsce będzie zużywać się coraz więcej gazu. Jego zdaniem surowiec powinien pochodzić z różnych kierunków.

Były minister gospodarki uważa, że inwestycja powinna być opłacalna. Gazowe połączenie Polski i Norwegii nawet obecnie byłoby uzasadnione. - Im szybciej powstanie takie połączenie i wspólny europejski rynek gazu oraz energii, tym lepiej - podkreśla Janusz Steinhoff.

Według niego rezygnacja z połączenia gazowego ze Skandynawią była dla Polaków kosztowna. Zupełnie inna, zdaniem Janusz Steinhoffa, byłaby teraz pozycja negocjacyjna Polski w rozmowach z Rosją.

Wicepremier Janusz Steinhoff dodał, że dużą rolę w negocjacjach dotyczących gazociągu z Norwegii odegrali pełnomocnik rządu do spraw infrastruktury energetycznej Piotr Naimski oraz Piotr Woźniak, pełniący obecnie obowiązki szefa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz