Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dostępność+. Rząd startuje z nowym programem

Dzięki programowi Dostępność+ chcemy sprawić, aby przestrzeń użytkowa służyła wszystkim Polakom. Ten program to spełnienie idei solidarności w przestrzeni publicznej - mówił we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Rada Ministrów przyjęła we wtorek nowy rządowy projekt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JACEK DOMINSKI/REPORTER/EAST NEWS)
Rząd przyjął program podczas wtorkowego posiedzenia

- Mamy do czynienia z przełomem, który będzie w najbliższych latach widoczny m. in. w budownictwie poprzez podjazdy, barierki, windy. To są tematy, w których mamy ogromne zapóźnienia i jest w tym zakresie bardzo dużo do zrobienia - mówił na konferencji po posiedzeniu rządu Morawiecki.

- W maju przedsięwzięliśmy zmianę, obiecaliśmy, że od lipca poziom dostępności będzie lepszy i ta dostępność jest już na lepszym poziomie. W całym programie Dostępność+, który będzie przełomem dla osób w codziennym życiu, angażujemy ponad 23 mld zł - wyliczył premier.

Zobacz też: Rusza program Dobry Start. Dla najszybszych pieniądze jeszcze w lipcu

Obecny na konferencji minister inwestycji Jerzy Kwieciński podkreślił, że program ma charakter kompleksowy i zaplanowany jest na kilka lat (dokładnie na lata 2018-2025).

Na programie skorzystają nie tylko osoby z niepełnosprawnościami, ale też te, które mają trudności w komunikacji albo mają małe dzieci, są w ciąży. Albo akurat mają ze sobą ciężki bagaż.

Program Dostępność+ obejmuje trzy obszary: stworzenie regulacji prawnych i instytucjonalnych do wdrażania dostępności; poprawa dostępności fizycznej, cyfrowej i usług i wykorzystanie dostępności produktów i usług.

Prace nad programem Dostępność+ Morawiecki zapowiedział pod koniec kwietnia. - Zrobimy wszystko, żeby życie osób z niepełnosprawnościami było jak najbardziej godne - mówił wówczas premier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: dostępność+, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-07-2018

ŁajdacyNajwiększy żal mam do kościoła. Kościół zawsze kochał socjal, ponieważ mając ludzi pogubionych, czuje się wielkim panem, jak pan bez trybu. Po … Czytaj całość

17-07-2018

Pitolenie i mydlenieProgram ++++ i kolejny propagandowy ====+++++++

17-07-2018

zamknacKWPolska - kraj dla nieudaczników, niepełnosprawnych, emerytów. Państwo dwoi się i troi aby wspomóc nieduaczników (500+) niepełnosprawnych (w/w program, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (29)