Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Z połamanym drewnem lasy są... w lesie. Lasy Państwowe obniżą ceny?

Lasy Państwowe (LP) próbują sprzedać to, co pozostawiły po sobie wichury. Zdaniem Bogdana Czemki, dyrektora Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego (PIGPD), źle się do tego zabrały, więc idzie im fatalnie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Surowiec z wiatrołomów kiepsko się sprzedaje - zdaniem branży drzewnej, z powodu ceny. Lasy Państwowe nie widzą problemu - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu".

"Lasy Państwowe (LP) próbują sprzedać to, co pozostawiły po sobie wichury. Zdaniem Bogdana Czemki, dyrektora Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego (PIGPD), źle się do tego zabrały, więc idzie im fatalnie" - czytamy.

"(...) Plotki o rzekomych trudnościach są próbą nacisku na Lasy Państwowe, aby obniżyły cenę" - ripostuje Anna Malinowska, rzeczniczka LP.

"PB" zwraca uwagę na to, że "dodatkowy kłopot może polegać na tym, że większość drzew powalonych przez wichury znajduje się w trudno dostępnym terenie, gdzie nie ma dróg. Zanim maszyny dotrą do surowca, minie wiele miesięcy, a przez ten czas drewno będzie narażone na działanie czynników atmosferycznych, co odbije się na jego jakości i przydatności gospodarczej".

Zobacz także: Nawałnice nad Polską

Tagi: drewno, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-10-2017

kulfon721Proponuję akcję" krzyże na granicach " wiatrołomów braknie jeszcze trzeba będzie niejedną puszczę wyciąć , wprawę już mamy, Amen … Czytaj całość

16-10-2017

ikoZawsze w LP jest tak że wystawiają surowiec na sprzedaż i czekają. A jak nie ma brania to spuszczają z ceny. Teraz nikt się nie będzie bił o surowiec … Czytaj całość

16-10-2017

salix207Nadchodzi zima. Pozwólcie ludziom pozyskać to niechciane drewno na opał do ekologicznego (a nie śmieciami) ogrzewania własnych domów i mieszkań. Niech … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (116)