Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Duda: obniżenie wieku emerytalnego likwiduje niesprawiedliwość

93
Podziel się:

Obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn od października 2017 r. to likwidacja ewidentnej niesprawiedliwości - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Piekar Śląskich.

Duda: obniżenie wieku emerytalnego likwiduje niesprawiedliwość

Przypomniał, że dzięki jego wnioskowi i decyzji Sejmu wiek emerytalny: 60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn - "podniesiony mimo protestów społecznych" - zostanie przywrócony. - Ten wiek 60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn zostaje przywrócony tą ustawą, która wejdzie w życie w przyszłym roku, w październiku. I mam nadzieję, że to jest realizacja tego, na co większość polskiego społeczeństwa rzeczywiście czekała i likwidacja ewidentnej niesprawiedliwości - podkreślił prezydent.

Jak zaznaczył, ta wielka niesprawiedliwość w szczególności dotknęła tych ludzi, którzy najciężej pracują. - Którzy bardzo często pracują ponad siły. Ich praca przez tak długi okres była czymś, czego sobie w ogóle nie wyobrażali. Tu na Śląsku jest bardzo wielu takich ludzi - dodał Andrzej Duda.

Dziękował też samorządowi w Piekarach Śląskich za realizowanie programu 500+. Dodał, że wierzy, iż Piekary Śląskie będą korzystały z Programu Mieszkanie Plus.

Prezydent odwiedził Kopiec Wyzwolenia, gdzie oddał hołd powstańcom śląskim, a także sanktuarium maryjne, gdzie co roku odbywają się pielgrzymki. - Państwo jako Ślązacy, a Polacy jednocześnie, jesteście niezwykle ważnym składnikiem naszego społeczeństwa, niezwykle ważnym elementem tego, co nazywamy polską tradycją, polską kulturą - podkreślił.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(93)
PytanieDo...
7 lat temu
to co jeszcze kolesie z kcpis robią w sejmie?
mark
7 lat temu
Kiedy w końcu najbardziej sprawiedliwy system emerytalny .Lata pracy 35/40 lat-wypracowany kapitał=godna emerytura.Dziś ludzie z takim stażem pracy ,w wieku 60+ skazani są na zupełny śmietnik.Są to ludzie,którzy ostatnie lata pracy prowadzili działalność gospodarczą ,którą musieli zlikwidować z powodu fatalnej sytuacji na rynku.O pracy mogą sobie pomarzyć ,nikt ich nie zatrudni w tym wieku,zasiłek dla bezrobotnych / 8 miesięcy / skończył się i co dalej -śmietnik.Po 40 latach pracy mają iść do mops po kg.maki.Takie złodziejstwo tylko w Polsce.Ich wypracowany kapitał jawnie rozkradają niby emeryci po 15/20 latach niby pracy.Dramat.
wojt
7 lat temu
co jest niesprawiedliwe to rzecz względna,ale ze to napędzi biedy starym ludziom to pewne , jednak praca a pózniej podział dóbr jest podstawą egzystencji , a nie przymusowe odpędzanie ludzi od roboty jeszcze zdrowych i sprawnych .Szkoda , ze zamiast kraj kwitnąć w koniunkturze bedzie się zwijał z nieróbstwa ,nie dotyczy to chorych i niesprawnych
ast
7 lat temu
"Obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn od października 2017 r. to likwidacja ewidentnej niesprawiedliwości - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda "Panie prezydencie może w dobroci swej i mądrości w jakiś prostszych słowach wyjaśni pan tę tezę bo nijak na logikę zrozumieć tego coś pan rzekł nie mogę.
han
7 lat temu
Obnizenie wieku emerytalnego, to nie tylko bat finansowy ale robienie ze starszych ludzi, zywych, nieprzydatnych do niczego , starych ramoli. Mam 77 lat i jedynie czego mi brakuje to zajecia. Byc moze Pan Panie Ptrezydencie czuje sie starym ramolem , lecz ja jeszcze nie.
...
Następna strona