Notowania

uokik
09.06.2016 10:58

Dystrybutorzy energii stworzą wspólny system. UOKiK wyraził zgodę

Prezes UOKiK-u Marek Niechciał wyjaśnia, że inicjatywa pomoże osobom, które chcą kupować energię elektryczną od innego operatora. Powstanie platforma, która ułatwi wymianę informacji pomiędzy spółkami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jiunn kang too / Flickr (CC BY-SA 2.0))

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy przez pięciu dystrybutorów energii elektrycznej. Enea Operator, Energa Operator, PGE Dystrybucja, RWE Stoen Operator i Tauron Dystrybucja utworzą Centralny System Wymiany Informacji.

Prezes UOKiK-u Marek Niechciał wyjaśnia, że inicjatywa pomoże osobom, które chcą kupować energię elektryczną od innego operatora. Powstanie platforma, która ułatwi wymianę informacji pomiędzy spółkami. Centralny System Wymiany Informacji pozwoli również na sprawne rozpatrywanie reklamacji.

Zgodnie z prawem, do urzędu antymonopolowego musi być zgłoszona każda transakcja, w której biorą udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył miliard euro na świecie lub 50 milionów euro w Polsce.

Tagi: uokik, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-06-2016

okokPo pierwsze wyglada to mi na handel danymi osobowymi. \Po drugie skoro był jeden dostawca pradu za innych czasów po co teraz pieciu. Od razu widać … Czytaj całość

09-06-2016

polakczy jest 5 dystrybutorów czy 1 to nie wpływa na cenę prądu. Po tym jak podzielono dystrybuję prądu ceny nie spadły. Mydlenie oczy z tą konkurencją.

09-06-2016

Zrobiony w stałą cenęJest opłata handlowa (za obsługę i wystawienie faktury) to pewnie wymyślą nową opłatę, ciekawe jak będzie się nazywać

Rozwiń komentarze (9)