Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

#dziejesienazywo: co z pomocą dla frankowiczów?

0
Podziel się:

Po roku od "frankowego krachu" frankowicze zapowiadają protest w Warszawie, jako sprzeciw wobec działań rządzących w ich sprawie - i braku konkretnych rozwiązań. Jak wygląda sytuacja kredytobiorców bankowych, jakie jest stanowisko banków i co powinno się znaleźć w nowych przepisach? O tym dziś w #dziejesienazywo.

#dziejesienazywo: co z pomocą dla frankowiczów?

Po roku od "frankowego krachu" kredytobiorcy zapowiadają protest w Warszawie, jako sprzeciw wobec działań rządzących w ich sprawie - i braku konkretnych rozwiązań. Jak wygląda sytuacja frankowiczów, jakie jest stanowisko banków i co powinno się znaleźć w nowych przepisach? O tym dziś w #dziejesienazywo.

W piątek minie 12 miesięcy od dnia, w którym Bank Centralny Szwajcarii uwolnił kurs franka, co poskutkowało gwałtownym wzrostem ceny tej waluty - momentami do ponad 5 złotych.

Złożone do tej pory przez polityków propozycje tysięcy zadłużonych we franku Polaków nie satysfakcjonują. Ba, ostatnio temperaturę mocno podniosły doniesienia, według których wicepremier Mateusz Morawiecki proponuje, by wsparcie dotyczyło tylko osób w trudnej sytuacji finansowej. Frankowicze nie tego oczekiwali.

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu zapowiada na piątek "czarną procesję" w Warszawie, podczas której chcą złożyć w Sejmie własną wersję ustawy, wprowadzającą pomocne dla nich rozwiązania.

Co proponują frankowicze? Co na to banki? O sytuacji w "rok po" Agata Kołodziej rozmawia z Michałem Zenką ze stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu i Jerzym Bańką, wiceprezesem Związku Banków Polskich.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)