Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

#dziejesienazywo: polityka i pieniądze, konstytucyjny rozbiór OFE i druk 3D dla każdego

0
Podziel się:

Podatki, przedsiębiorczość i przyszłość branży piwnej - w #dziejesienazywo porozmawiamy o tym, co najbogatszy poseł ruchu Kukiza uważa za najważniejsze wyzwania tej kadencji. Poszukamy odpowiedzi na pytanie o przyszłość Otwartych Funduszy Emerytalnych oraz o to, co w naszych portfelach znajdziemy za kilka lat. Pokażemy też jak działa drukarka 3D i zapytamy, jak i czy ta technologia zmieni nasze życie.

#dziejesienazywo: polityka i pieniądze, konstytucyjny rozbiór OFE i druk 3D dla każdego

Czy płacenie podatków jest patriotyczną powinnością? Jak sprawić, żeby te podatki były sprawiedliwe? Jakie propozycje PiSu poprze Ruch Kukiza? O to - a także o przyszłość branży piwnej - zapytamy Marka Jakubiaka, właściciela Browarów Regionalnych, nowowybranego posła.

W #dziejesienazywo wrócimy do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego OFE. Co ta decyzja oznacza dla przyszłych emerytów, czy pozostałe 150 miliardów złotych, które wciąż są w funduszach są zagrożone przejęciem przez rząd PiSu? Porozmawiamy o tym z prof. Leokadią Oręziak z SHG oraz Małgorzatą Rusewicz, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych.

Zajmiemy się też przyszłością naszych portfeli - czym będziemy płacić za 10 lat? Kartą, telefonem, breloczkiem czy jeszcze w inny sposób. I czy powstanie w końcu polski konkurent dla Mastercarda i Visy? O plany rozwoju polskiego systemu płatności zapytamy Grzegorza Długosza, prezesa Polskiego Standardu Płatności.

Kiedy już ustalimy sposób płatności - zajmiemy się tym, za co będziemy w przyszłości płacić. Czy zamiast kupować towary przez internet zaczniemy je po prostu drukować w domu? O przyszłość i znaczenie dla przemysłu, biznesu i codziennego życia druku 3D zapytamy Pawła Twardo, współwłaściciela firmy Monkeyfab.

Zapraszamy do zadawania pytań naszym gościom na Twitterze oraz w komentarzach poniżej.

dziejesienazywo
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)