Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dziś ostatnie posiedzenie rządu

0
Podziel się:

Na ostatnim posiedzeniu ministrowie zajmą się Projektem uchwały w sprawie ustanowienia Wieloletniego Programu Inwestycji Kolejowych.

Dziś ostatnie posiedzenie rządu
(PAP/Radek Pietruszka)

Dziś ostatnie posiedzenie Rady Ministrów. Jutro gabinet Tuska poda się do dymisji, a prezydent Bronisław Komorowski powierzy mu tworzenie nowego rządu.

Na ostatnim posiedzeniu ministrowie zajmą się Projektem uchwały w sprawie ustanowienia Wieloletniego Programu Inwestycji Kolejowych do roku 2013 z perspektywą do roku 2015.

Jutro odbędzie się natomiast inauguracyjne posiedzenie Sejmu VII kadencji, na którym posłowie złożą ślubowanie, wybiorą nowego marszałka i wicemarszałków izby. Premier Donald Tusk złoży dymisję swojego rządu.

Po ślubowaniu głos zabierze premier Donald Tusk, który - zgodnie z konstytucją - poda rząd do dymisji. Komorowski zapowiadał wcześniej, że tego samego dnia zamierza powierzyć Tuskowi misję tworzenia nowego rządu.

Następnie marszałek senior ogłosi krótka przerwę, aby dać klubom czas na zgłaszanie kandydatur na marszałka Sejmu. Po wyborze nowego marszałka posłowie przyjmą uchwałę o liczbie wicemarszałków Sejmu, których będzie najprawdopodobniej pięciu. Po przyjęciu uchwały planowana jest około trzygodzinna przerwa, w trakcie której rząd uda się do Pałacu Prezydenckiego, gdzie zostanie przyjęta dymisja Rady Ministrów.

Czytaj więcej o rządzie Tuska
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t180422.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;konstruuje;rzad;i;pisze;expose,112,0,958832.html) Gdzie jest Tusk? W zaciszu gabinetów Mniej aktywny w ostatnich dniach Donald Tusk w zaciszu gabinetów pracuje nad grudniowym expose - mówią eksperci.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t179330.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/politycy;po;i;psl;zmiany;w;rzadzie;w;przyszlym;roku,199,0,959175.html) Zmiany Tuska? Do stycznia nie ma żadnych 8 listopada na inauguracyjnym posiedzeniu zbiera się Sejm. Wówczas premier składa dymisję.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t161268.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/platforma;pracuje;nad;rzadem;z;psl,166,0,958886.html) A o Platformie cicho. Co tam się dzieje? Opozycja dziwi się, że zwycięska partia zamilkła. Kalisz: Prezydent też nic ludziom nie mówi.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)