Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
e-recepta
18.09.2018 12:19

E-Recepty coraz bliżej. Asseco zakończyło wdrożenie systemu

Asseco zakończyło wdrożenie obsługi e-Recept w pilotażowych szpitalach. Od 1 stycznia 2020 roku, zgodnie z założeniami Ministerstwa Zdrowia, e-Recepty będą wystawiane w każdym gabinecie medycznym w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Pacewicz)

Asseco zakończyło wdrożenie obsługi e-Recept w pilotażowych szpitalach. Jako pierwsze, z nowych funkcjonalności skorzystały Mazowiecki Szpital Wojewódzki i Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siedlcach oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krynicy-Zdroju.

Projekt został zrealizowany w oparciu o wytyczne Ministerstwa Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Dzięki integracji systemu Asseco Medical Management Solutions (AMMS) z platformą P1, pacjenci placówek objętych wdrożeniem mają możliwość zrealizowania e-Recept w wybranych aptekach na terenie Siedlec oraz powiatu siedleckiego, a także Krynicy-Zdrój i powiatu nowosądeckiego.

– System AMMS jest w pełni gotowy do podłączania z centralnym systemem zapisywania recept w ramach platformy P1. Zanim przystąpiliśmy do wdrożeń w wybranych placówkach nasze rozwiązanie przeszło pozytywnie szereg scenariuszy w środowisku testowym, udostępnionym przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia – powiedział Krzysztof Groyecki Wiceprezes Zarządu Asseco Poland.

Docelowo po wystawieniu przez lekarza e-Recepty, pacjent otrzyma wydruk informacyjny zwierający kod kreskowy. Natomiast jeśli założy Indywidualne Konto Pacjenta (IKP) dostanie specjalny kod PIN, który w połączeniu z numerem pesel pozwoli odebrać mu leki w aptece. Dzięki wykorzystaniu aplikacji internetowej obsługa e-Recept odbywa się sprawnie i bez zbędnych wydruków.

Od 1 stycznia 2020 roku, zgodnie z założeniami Ministerstwa Zdrowia, e-Recepty będą wystawiane w każdym gabinecie medycznym w Polsce. Ich wprowadzenie pozwoli m.in. wyeliminować problem wynikający z niepoprawnego odczytu pisma odręcznego i zwiększy bezpieczeństwo pacjentów poprzez ograniczenie możliwości wydania nieprawidłowego leku.

Umożliwi też dostęp do historii wystawionych recept, dzięki czemu proces leczenia będzie lepiej skoordynowany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: e-recepta, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-09-2018

oskarkolejny bubel, jak mam sprawdzić cenę leku skoro nie będę wiedzieć co mam zapisane, dopiero przy kasie? a może nie chcę wszystkich leków i w takiej … Czytaj całość

18-09-2018

JolaNie wiem w czym ma to pomóc. Od dawna recepty drukujemy. Teraz zamiast nazw leków chory otrzyma kartkę z kodem i jedyna różnica będzie polegać na tym, … Czytaj całość

18-09-2018

ewastarsi ludzie tego nie ogarną,zarówno starzy lekarze jak i pacjenci.To jeszcze nie to e-pokolenie.

Rozwiń komentarze (23)