Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

E-Recepty coraz bliżej. Asseco zakończyło wdrożenie systemu

23
Podziel się:

Asseco zakończyło wdrożenie obsługi e-Recept w pilotażowych szpitalach. Od 1 stycznia 2020 roku, zgodnie z założeniami Ministerstwa Zdrowia, e-Recepty będą wystawiane w każdym gabinecie medycznym w Polsce.

E-Recepty coraz bliżej. Asseco zakończyło wdrożenie systemu
(Wojciech Pacewicz)

Asseco zakończyło wdrożenie obsługi e-Recept w pilotażowych szpitalach. Jako pierwsze, z nowych funkcjonalności skorzystały Mazowiecki Szpital Wojewódzki i Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siedlcach oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krynicy-Zdroju.

Projekt został zrealizowany w oparciu o wytyczne Ministerstwa Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Dzięki integracji systemu Asseco Medical Management Solutions (AMMS) z platformą P1, pacjenci placówek objętych wdrożeniem mają możliwość zrealizowania e-Recept w wybranych aptekach na terenie Siedlec oraz powiatu siedleckiego, a także Krynicy-Zdrój i powiatu nowosądeckiego.

– System AMMS jest w pełni gotowy do podłączania z centralnym systemem zapisywania recept w ramach platformy P1. Zanim przystąpiliśmy do wdrożeń w wybranych placówkach nasze rozwiązanie przeszło pozytywnie szereg scenariuszy w środowisku testowym, udostępnionym przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia – powiedział Krzysztof Groyecki Wiceprezes Zarządu Asseco Poland.

Docelowo po wystawieniu przez lekarza e-Recepty, pacjent otrzyma wydruk informacyjny zwierający kod kreskowy. Natomiast jeśli założy Indywidualne Konto Pacjenta (IKP) dostanie specjalny kod PIN, który w połączeniu z numerem pesel pozwoli odebrać mu leki w aptece. Dzięki wykorzystaniu aplikacji internetowej obsługa e-Recept odbywa się sprawnie i bez zbędnych wydruków.

Od 1 stycznia 2020 roku, zgodnie z założeniami Ministerstwa Zdrowia, e-Recepty będą wystawiane w każdym gabinecie medycznym w Polsce. Ich wprowadzenie pozwoli m.in. wyeliminować problem wynikający z niepoprawnego odczytu pisma odręcznego i zwiększy bezpieczeństwo pacjentów poprzez ograniczenie możliwości wydania nieprawidłowego leku.

Umożliwi też dostęp do historii wystawionych recept, dzięki czemu proces leczenia będzie lepiej skoordynowany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(23)
2kk
6 lat temu
A co gdy jest błędnie wystawiona : nie taka dawka , błędna ilość ????
widz
6 lat temu
Spokojnie. ZUS uruchamia system już przez dziesięciolecia. Dlaczego teraz ma być inaczej? PiS kradnie na potęgę i teraz też znajomi króliczka muszą zarobić.
a może nie ?
6 lat temu
Władza seniorów ma gdzieś. Najlepiej, żeby seniorzy zdechli.
opamiętajcie ...
6 lat temu
No i się zaczyna "...... i nie będzie mógł sprzedać ani kupić kto nie będzie miał znamienia bestii....Apokalipsa się kłania. Może od razu wprowadzić eutanazję zamiast dręczyć starszych ludzi pomysłami z internetowym leczeniem. Matołki od takich pomysłów nie wiedzą komu służą.
Do Czech po P...
6 lat temu
Z taką receptą za granicę pojadę?
...
Następna strona