Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Egipt kupi Rafale. Pierwszy kontrakt na sprzedaż francuskich samolotów

0
Podziel się:

Kontrakt wart 5,2 mld euro zakłada sprzedaż 24 Rafale'i.

Egipt kupi Rafale. Pierwszy kontrakt na sprzedaż francuskich samolotów
(Konstantin von Wedelstaedt/wikimedia)
bETAJaxx

Egipt zawarł w poniedziałek umowę w sprawie zakupu francuskiego uzbrojenia łącznej wartości 5,2 mld euro, w tym myśliwców wielozadaniowych Rafale - poinformowały egipskie media.

Jak podała państwowa agencja MENA, umowę podpisali w Kairze ministrowie obrony obu państw - Sidki Sobhi i Jean-Yves Le Drian - w obecności prezydenta Egiptu Abd el-Fataha es-Sisiego i francuskiej delegacji, w której skład wchodzili także przedstawiciele producentów nabywanego uzbrojenia.

W ramach kontraktu Egipt ma otrzymać 24 wytwarzane przez koncern Dassault Aviation myśliwce Rafale, a także fregatę klasy Aquitaine i pociski kierowane powietrze-powietrze.

bETAJaxz

Mimo prowadzenia przez ubiegłe trzy lata negocjacji z Indiami Dassault nie znalazł wcześniej zagranicznego nabywcy na swe samoloty Rafale, uważane za jedne z najbardziej wyrafinowanych technicznie, ale też najdroższych współczesnych myśliwców.

Czytaj więcej w Money.pl
Egipskie samoloty bombardują Libię _ - Egipcjanie bombardują nas dzień i noc i chcą tylko doprowadzić do podziałów, abyśmy skierowali przeciw sobie broń - _mówi dowódca zastrzegający swoją anonimowość.
Dziennikarz Al-Dżaziry deportowany Peter Greste został skazany za _ wspieranie grupy terrorystycznej _.
Armia kupi 350 dronów, także uzbrojonych Zakupy bezzałogowych systemów powietrznych, od rozpoznawczych po uderzeniowe, zostały zapisane w planie modernizacji technicznej sił zbrojnych na lata 2013-22.
Mubarak wyjdzie na wolność? Decyzja sądu Proces dotyczy sprzeniewierzenia 125 mln funtów egipskich (17,6 mln USD).
bETAJaya
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)