Notowania

Zagrożenie dużo większe niż Korea Północna. Elon Musk przewiduje przyczynę trzeciej wojny światowej

Międzypaństwowa rywalizacja w rozwijaniu sztucznej inteligencji jest najbardziej prawdopodobną przyczyną, która doprowadzi do wybuchu trzeciej wojny światowej - uważa Elon Musk. Twórca Tesli i SpaceX umniejsza zarazem zagrożenie, jakie stanowi dla świata Korea Północna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK)
Elon Musk bardzo poważnie traktuje zagrożenie, jakie może w przyszłości stanowić sztuczna inteligencja.

Musk odniósł się w ten sposób na Twitterze do wypowiedzi Władimira Putina. Przywódca Rosji stwierdził pod koniec ubiegłego tygodnia, że państwo, które będzie miało najlepiej rozwiniętą sztuczną inteligencję, będzie "rządziło światem".

Kontrowersyjny miliarder ocenił także szanse na konflikt spowodowany działaniami Korei Północnej, która coraz śmielej testuje broń nuklearną i rakiety balistyczne. Według niego Pjongjang powinien być "nisko na liście potencjalnych zagrożeń dla istnienia cywilizacji".

Zobacz też, jak Polacy korzystają z banków:

Jak wyjaśnia Musk, Korea Północna nie ma żadnych poważnych sojuszników, którzy stanęliby za nią murem. W takiej sytuacji nie ma dużych szans na eskalację napięcia do tego stopnia, by przerodziło się ono w konflikt - twierdzi twórca Tesli.

To nie pierwszy raz, kiedy Musk tweetuje na temat sztucznej inteligencji. Niecały miesiąc temu wypowiadał się w podobnym tonie. "Jeśli nie martwicie się bezpieczeństwem sztucznej inteligencji, to powinniście. To znacznie większe zagrożenie niż Korea Północna" - pisał.

Z kolei w lipcu mówił o "fundamentalnym ryzyku egzystencjalnym dla całej cywilizacji".

Pogląd Muska na tę kwestię dzieli środowisko innych postaci znanych z branży nowych technologii. Według Marka Zuckerberga jest to raczej szansa niż zagrożenie. Z kolei Bill Gates i Stephen Hawking wielokrotnie publicznie również ostrzegali przed ryzykiem, jakie niesie ze sobą sztuczna inteligencja.

Tagi: elon musk, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-09-2017

POLMusk nie jest twórcą Tesli!!!! Owczarku niemiecki, poczytaj kto to był Tesla!

06-09-2017

AndrzejŚwiatem rządzi pieniądz. Rządzący pieniądzem wywołują wojny. To rządzący pieniądzem są największym zagrożeniem. Kieruje nami nieopanowana żądza … Czytaj całość

05-09-2017

HamasJa to sprostuję. Trzecia wojna już trwa i jest to wojna religijna wywołana przez naturalną bardzo niską inteligencję a nie jakąś tam wysoką i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (85)