Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Emerytury po nowemu. Pracownicze Plany Kapitałowe w ocenie Leszka Balcerowicza

61
Podziel się

- Trzeba uwzględniać różne konsekwencje wprowadzenia PPK, włącznie z tym, że to dodaje obciążenia dla przedsiębiorców – zwraca uwagę prof. Leszek Balcerowicz. - Lepszym rozwiązaniem jest to, żeby nie niszczyć do końca OFE. One się sprawdziły, wbrew tej wrogiej propagandzie – uważa Leszek Balcerowicz.

Emerytury po nowemu. Pracownicze Plany Kapitałowe w ocenie Leszka Balcerowicza
(money.pl)
bDzRpedN

- Trzeba uwzględniać różne konsekwencje wprowadzenia PPK, włącznie z tym, że dodają obciążenia dla przedsiębiorców - zwraca uwagę prof. Leszek Balcerowicz w programie "Money. To się liczy". - Lepszym rozwiązaniem jest to, żeby nie niszczyć do końca OFE. One się sprawdziły, wbrew wrogiej propagandzie – uważa Leszek Balcerowicz.

Pracownicze Plany Kapitałowe to prywatny system długotrwałego oszczędzania. Nowy system ma wejść w życie w 2019 r. Pisaliśmy o tym w tekście: Pracownicze Plany Kapitałowe. Rząd PiS planuje rewolucję w emeryturach, zmiany odczują wszyscy

bDzRpedP
bDzRpeeq
emerytury
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(61)
robert
3 lata temu
NO TO JAK RZĄD SIĘ BIERZE TO I ZABIERZE
pracownik gor...
3 lata temu
ja wam powiem, co zrobić, 1. znieść podatek Belki, 2. pozwolić na oszczędzanie w swoim własnym banku i tam przelewać zachęto-dopłaty, ale PRZEDE WSZYSTKIM zlikwidować PRZYWILEJE!!!! wtedy na wszystko wystarczy, no i PRZESTAĆ KRAŚĆ z naszych podatków !!!!
mojsław
3 lata temu
16.5 miliona członków, 300 miliardów zebranej składki! 37 % całej składki emerytalnej przekazywano do OFE! Ok, 150 miliardów zł wrzucono na giełdę jako "paliwo"! Drugie 150 miliardów powiększyło zadłużenie SP .Na tę kwotę SP wystawiało obligacje za co musiało OFE płacić rocznie ok 6-7 miliardów zł odsetek. Wysokie prowizje i koszty zarządzanie OFE. Ok 50 miliardów zł koszt funkcjonowania OFE ! Efekt ...... średnia emerytura z OFE to 94 zł brutto! Więc w czym się sprawdziły OFE ????? Na pewno NIE dla emerytów! Będziesz siedział ! Złodzieje!
bDzRpeer
Kostek
3 lata temu
Dzięki takim ekonomistom jesteśmy dziadami Europy.
Teo
3 lata temu
A po co komu emerytura ? Każdemu seniorowi dać raz do roku nagrodę Błaszczaka.
...
Następna strona