Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Emerytury Polaków. Krótsza praca, mniejsze pieniądze

287
Podziel się:

W przypadku kobiet świadczenia przyznane w I połowie roku są o 110 zł niższe niż te, przyznawane w ostatnim kwartale ubiegłego roku.

W przypadku kobiet świadczenia przyznane w I połowie roku są przeciętnie o 110 zł niższe niż te przyznawane w ostatnim kwartale ubiegłego roku.
W przypadku kobiet świadczenia przyznane w I połowie roku są przeciętnie o 110 zł niższe niż te przyznawane w ostatnim kwartale ubiegłego roku. (Piotr Kamionka/REPORTER)
bEKbGtDV

Obniżenie wieku emerytalnego przyniosło efekt. Emerytury przyznane w I połowie roku są przeciętnie niższe niż te przyznawane w ostatnim kwartale ubiegłego roku.

Dane ZUS potwierdzają negatywny efekt obniżenia wielu emerytalnego. Krótszy staż pracy przekłada się bezpośrednio na niższe emerytury – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

W przypadku kobiet świadczenia przyznane w I połowie roku są przeciętnie o 110 zł niższe niż te, przyznawane w ostatnim kwartale ubiegłego roku. U mężczyzn różnica sięga nawet 170 zł – wylicza dziennik.

bEKbGtDX

Aby niwelować spełniający się zły sen emerytów przepowiedziany przez ekspertów, rząd uruchamia mechanizmy, które mają podnieść świadczenia. Wprowadza wypłaty specjalnych dodatków i zmienia zasady waloryzacji.

Zobacz także: W niektórych przypadkach lepsza wypłata jednorazowa niż "groszowa" emerytura:

Dziś emerytury są podnoszone o inflację plus 20 proc. wzrostu średniej płacy. Ustalenie kwoty minimalnej podwyżek to pierwszy krok by podnieść te najniższe świadczenia. Kolejne mogą być zmiana wskaźnika waloryzacji, podwyższyć wypłaty najbiedniejszym.

bEKbGtEd

Przeciętna emerytura mężczyzny w Polsce to 2699 zł i 52 grosze. Przeciętna emerytura kobiety - 1614 zł i 39 groszy.To tysiąc złotych różnicy. Mężczyźni pobierają o 67 proc. wyższe świadczenie od kobiet - wynika z analiz ZUS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKbGtEy
KOMENTARZE
(287)
chudy
3 lata temu
O czym Pan bredzi Panie Ciszak? Właśnie rząd zapowiedział że da więcej tym którzy krócej pracowali
Dana
3 lata temu
Ja dostalłam 164zł emerytury bo mam niecałe20 lat pracy.alkoholik ma rente wyższa.bez lat prcy i dba sie o biedne rodziny z Alleppo aby z głodu ni umarły ja.mam dziennie żyć za4 zł
mietek7777
3 lata temu
Jednym wypłacają już po 15 latach pracy i im to starcza a drugim nie chcą płacić po 40 latach pracy..
bEKbGtEz
Wykorzystana ...
3 lata temu
Z chwilą przejścia na emeryturę niechaj ten kraj zrobi coś dla mnie i wykona eutanazję. Za 40 lat pracy pozbawienie mnie z moich sił i zdrowia nie chce 1100 na rękę jałmużna ta nie wystarczy na opłaty, jedzenie, leki ale na opłacenie eutanazji starczy i jeszcze ZUS zarobi. Niech ten kraj zniknie z mapy za to jak swoich rodaków traktuje czyli niewolnicy do kończ życia.
dostep777
3 lata temu
Gdy czyta się jak młody smark chce decydować o wieku emerytalnym tego, który już przepracował około czterdziestu to człowieka bierze obrzydzenie do tych rozpieszczonych g...jków
...
Następna strona