Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
emisja co2
25.07.2012 12:08

Emisja CO2. Bruksela może zaszkodzić Polsce

Komisja Europejska ma dziś zaproponować zmiany w planie sprzedaży pozwoleń na emisję dwutlenku węgla. Chce wstrzymać część uprawnień, by podnieść ich cenę, co nie podoba się Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Vickifrance/Dreamstime)

Bruksela argumentuje, że z powodu kryzysu część firm ograniczyła swoją działalność, część została zamknięta, spadło zużycie energii i tym samym mniejszy był popyt na uprawnienia do emisji CO2. _ - W związku z dużą nadwyżką pozwoleń i spadkiem cen, Komisja chce więc zmienić harmonogram sprzedaży tych uprawnień w 2013 roku _ - powiedziała rzeczniczka Komisji Pia Ahrenkilde Hansen.

Polska uważa tymczasem, że ustalonego raz harmonogramu nie należy zmieniać i jest przeciwna sztucznemu podwyższaniu cen uprawnień do emisji CO2. Warszawa obawia się, że spowoduje to wzrost kosztów produkcji polskich firm, które nie dostają wszystkich pozwoleń za darmo - część muszą kupować na rynku. By zmniejszyć liczbę uprawnień do emisji dwutlenku węgla w 2013 roku wystarczy, że przegłosują tę decyzję większością głosów eksperci z unijnych krajów zajmujący się zmianami klimatycznymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie odpuścimy Unii. Znów składamy weto - _ Może jesteśmy w tej chwili osamotnieni, ale jesteśmy głęboko przekonani, że mamy rację _ - mówi Waldemar Pawlak.
Nie będzie szybszej redukcji CO2. Na razie Według ministra środowiska ani ministrowie 27, ani żadna grupa robocza nie pracują nad tą propozycją wyznaczenia kolejnych celów redukcji emisji CO2.
Trybunał UE potwierdził zwycięstwo Polski w sprawie CO2 Minister Korolec o wygranej: _ Czasem nie ma innego wyjścia _
Tagi: emisja co2, unia europejska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz