Notowania

energetyka w polsce
08.12.2014 22:13

Energetyka w Polsce. Firmy jadą do Brukseli walczyć o swoje

Reprezentacja obejmuje największe polskie grupy takie jak: PGE, Tauron, Enea i Energa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ajok/cc/flickr)

Polskie firmy energetyczne otworzyły wspólne biuro w Brukseli. Poprzez działalność biura sektor chce wpływać na kształtowanie unijnych przepisów, a także walczyć ze stereotypowym postrzeganiem polskiej energetyki opartej na węglu.

Oficjalne otwarcie biura Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej(PKEE) w Brukseli odbyło się w poniedziałek wieczorem. PKEE jest stowarzyszeniem sektora elektroenergetycznego, którego działalność koncentruje się na zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem branży w nowoczesnej gospodarce rynkowej.

PKEE będzie tutaj reprezentować największe polskie grupy energetyczne: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Tauron Polska Energia S.A., Enea S.A., Energa S.A., RWE Polska oraz stowarzyszenia branżowe.

Jak informuje PKEE, do głównych celów biura w Brukseli należeć będą _ aktywne działanie w procedowaniu i kształtowaniu regulacji UE _, a także _ prowadzenie dialogu z europejskimi instytucjami i interesariuszami _.

PKEE podkreśla, że jednym z wyzwań będzie także zwalczanie stereotypów dotyczących polskiej energetyki opartej na węglu, która pojmowana jest jako szkodliwa dla środowiska. Komitet zaznacza w komunikacie, że popiera czystą energię, jednak - według niego - punktem wyjścia do wewnętrznych dyskusji w UE na temat wyzwań klimatycznych powinno być uczciwe zrozumienie rzeczywistych warunków gospodarczych każdego państwa członkowskiego.

Unijni przywódcy uzgodnili w październiku na szczycie w Brukseli, że UE ograniczy emisje CO2 o co najmniej 40 proc. do 2030 r. względem roku 1990. W Brukseli będą teraz prowadzone szczegółowe prace dotyczące rozwiązań legislacyjnych, które mają zapewnić osiągnięcie tego celu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: energetyka w polsce, energetyka, wiadmomości, wiadomości, kraj, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz