Notowania

eec 2106
10.05.2016 11:41

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Zapraszamy na relacje w money.pl

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach gromadzi reprezentantów biznesu, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne oraz polityków i ekspertów z kraju, Europy i świata.

Podziel się
Dodaj komentarz

Już za tydzień w Katowicach rozpocznie się Europejski Kongres Gospodarczy (EEC), najważniejsze wydarzenie gospodarcze w Europie Centralnej. Tegoroczna edycja przyniesie szeroką dyskusję o wzajemnych powiązaniach energetyki i jej zaplecza surowcowego z przemysłem i polityką klimatyczną. Wśród nowych nurtów tematycznych pojawią się sesje dotyczące różnych aspektów cyfrowej rewolucji w gospodarce.

Każdego roku na EEC obecni są unijni dygnitarze. Gośćmi specjalnymi ósmej edycji kongresu będą Valdis Dombrovskis, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, premier Łotwy w latach 2009-2014, Maroš Šefčovič, komisarz UE ds. Unii Energetycznej oraz Günther H. Oettinger, komisarz UE ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa.

Nie zabraknie także przedstawicieli polskiego rządu. Swój udział potwierdzili m.in: Mateusz Morawiecki, szef resortu rozwoju, Paweł Szałamach, minister finansów, Krzysztof Tchórzewski, minister energetyki, Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa.

Wśród głównych nurtów tematycznych kongresu w Katowicach znajdują się: digitalizacja i różne aspekty cyfrowej rewolucji w gospodarce, wpływ sytuacji geopolitycznej w Europie i świecie na bezpieczeństwo oraz na przyszłość europejskiej integracji i szanse globalnej ekspansji gospodarczej, powiązania energetyki z przemysłem i polityką klimatyczną.

Innowacyjność i będący jej nośnikiem młody biznes to kolejny spośród najważniejszych wątków EEC, który kontynuuje swoje otwarcie na ludzi młodych, ambitnych i kreatywnych. Start-upowy boom jest zjawiskiem o dużym potencjale i skutkach gospodarczych. Nowością, która towarzyszyć będzie ósmej edycji spotkania świata biznesu, nauki i polityki w Katowicach, będzie pierwsze European Start-up Days – wydarzenie dla zainteresowanych rozwojem młodej, innowacyjnej, kreatywnej polskiej przedsiębiorczości. Dwudniowa konferencja w specjalnej formule połączy merytoryczne wystąpienia oraz interakcję z uczestnikami, elementy show i nietypową promocję rozpoczynających działalność biznesową krajowych firm.

W ramach wydarzenia zorganizowane zostaną międzynarodowe fora i spotkania gospodarcze : Forum Współpracy Gospodarczej Afryka-Europa Centralna, Spotkania Gospodarcze Polska-Japonia oraz wydarzenia towarzyszące, m.in. wręczenie nagród w plebiscycie Top Inwestycje Komunalne 2016.

Zobacz: EEC 2015

W agendzie Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2016znajduje się około 100 debat ujętych w kilkunastu blokach tematycznych.

Kongres odbywać się będzie w działającym od ubiegłego roku Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK). Organizatorzy przygotowali jednak niespodziankę. Na miejsce inauguracji po raz pierwszy w historii wydarzenia, a także na przestrzeń dla spotkania European Start-up Days, wybrano połączoną z gmachem MCK, Halę Widowiskowo – Sportową „Spodek”.

Money.pl jest patronem medialnym kongresu. Już dziś serdecznie zapraszamy na relacje z tego wydarzenia na łamach portalu.

Tagi: eec 2106, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz